Однак орхідея – це досить вибаглива рослина. Для того, щоб квітка пишно цвіла, її потрібно регулярно підживлювати та уникати деяких помилок у догляді. Яких саме, читайте у матеріалі.

До слова Який ґрунт найкраще підходить для орхідеї: важливі поради для цвітіння рослини

Прямі сонячні промені

Орхідея любить тепло та світло. Однак квітку не варто ставити на підвіконня, на яке потрапляє багато сонячних променів. Адже листя може отримати опіки, від яких потім зів'яне. Найкраще поставити орхідею в затінене місце, наприклад, на підвіконня, яке виходить на східну сторону.

Сухе повітря

Приміщення, у якому знаходиться орхідея, повинне бути достатньо вологе. Інакше рослина перестане розвиватися, а листя засохне. Тому якщо ви відчуваєте, що повітря сухе, то ретельно обприскуйте квітку.

Часті пересадки

Деякі кімнатні рослини потрібно пересаджувати кожного року. Однак орхідея цього не любить, оскільки під час процесу отримує великий стрес. Пересаджувати рослину варто після придбання, а потім вже тоді, коли розростеться коріння і горщик стане замалий.

Що не любить орхідея Як правильно доглядати за орхідеєю / Фото Pixabay

Холодна та жорстка вода

Орхідею потрібно поливати водою кімнатної температури. Однак її варто ретельно прокип'ятити та відстояти, аби покращити стан. Холодна та жорстка вода викликає у рослини стрес.

Застій води у горщику

Від надлишку води коріння орхідеї починає гнити. Це зазвичай призводить до загибелі рослини. Квітку потрібно поливати тоді, коли земля буде сухою. Воду, яка залишиться, обов'язково необхідно злити.

Що допоможе врятувати листя та коріння орхідеї

  • Орхідея може почати скидати листя через такі причини: дефіцит поживних речовин, шкідники, гниття коріння та хвороби. Тому рослину потрібно постійно підживлювати, оглядати та ретельно поливати.
  • Позбутися гнилого коріння та зів'ялого листя допоможе часникова вода. Зокрема, нею потрібно протирати листя орхідеї. Приготувати відповідний розчин дуже просто: потрібно взяти 1 зубчик часнику, поставити його у блендер, додати туди 500 мілілітрів води та все це зблендерувати.
  • Щоб в орхідеї не жовтіло листя, не потрібно перезволожувати ґрунт та ставити рослину у занадто сонячне місце. Крім того, не варто перегодовувати квітку поживними речовинами.