Наприклад, орхідея може почати скидати листя. У такому випадку або відбувається природний процес, або рослина захворіла. Про причини опадання листя та що з цим робити, читайте у матеріалі.

До речі 3 способи, які допоможуть позбутися комах на орхідеї

Природні причини

Є безліч видів орхідеї. І у деяких з них відбувається сезонне опадання листя. Рослина позбувається старого, щоб розвивалося нове. Зазвичай такий процес відбувається 1 раз на рік – перед цвітінням орхідеї. У такому випадку хвилюватися не слід.

Коренева гниль

Коріння орхідеї може гнити через надмірний полив. Річ у тім, що грибкові захворювання – те, що властиве рослині. Це призводить до того, що спершу в орхідеї починає сохнути та жовтіти листя, а згодом воно взагалі опадає.

У такому випадку квітку не завжди можна врятувати. Однак спробувати варто. Найперше потрібно обрізати гниле коріння орхідеї, потім – пересадити рослину у новий горщик. Після цього квітку варто поливати 1 раз на тиждень.

Причини та наслідки опадання листя орхідеї Опадання листя орхідеї – поширена проблема / Фото Canva

Нестача поживних речовин

Орхідея вимагає регулярного підгодовування. Адже їй потрібна достатня кількість поживних речовин. Дефіцит може стати причиною опадання листя. Коли орхідея цвіте, її варто підживлювати кожні 1-2 тижні. Коли ж рослина перебуває у стані спокою, то рідше – кожні 3-4 тижні.

Поява шкідників

Часто через погане підживлення орхідея страждає від шкідників. Зокрема, до опадання листя призводять такі: павутинний кліщ, попелиця, трипси та борошнисті червці. Тому квітку варто регулярно оглядати.

Хвороби

Завжди неприємно, коли орхідея хворіє. Адже тоді з'являється багато проблем. Зокрема, рослина починає скидати листя.

  • Бактеріальна м'яка гниль. Ознаками цієї хвороби є почорніння, пожовтіння та загнивання листя. Потрібно позбутися всіх уражених ділянок та продезинфікувати їх. Зокрема, можна використовувати перекис водню.
  • Синьогнійна паличка. Під час цієї хвороби на листках з'являються плями, крім того, вони починають гнити. Спосіб лікування такий самий, як при попередній хворобі.
  • Фузаріозне в'янення. Листя стає блідим, в'ялим та зморщеним. Від такої хвороби орхідея може загинути. В цьому випадку квітку слід обробляти фунгіцидом.
  • Комірчаста гниль. Ця хвороба характеризується блідо-жовтим листям орхідеї, яке згодом починає відпадати. Пошкоджені ділянки також слід видалити та обробити фунгіцидом.