З творчістю сюрреалістів знайомі люди, які навіть не цікавляться мистецтвом. Ви точно звертали увагу на картини, де замість облич були яблуко або птах, пише Cameralabs.

Читайте також Майже 10 мільйонів доларів за картину: як виглядає одна з найдорожчих робіт Бенксі

Що відомо про творчість Рене Магрітта

Рене Магрітт – це бельгійський художник і представник сюрреалізму. Він уникав епатажу, а його картини відрізняються багатозначними поєднаннями звичайних предметів без їх спотворення.

Художник усе життя був бунтарем. Навіть у роботах раннього періоду він прагнув шукати свої шляхи в мистецтві. Рене Магрітт прагнув змусити глядача думати.

Коли я дивлюся на свої роботи, мені здається, що мене з усіх боків оточує таємниця, і у світі немає їй розгадки,
– описував своє мистецтво Рене Магрітт.

Магрітт
Сюрреаліст Рене Магрітт / Фото travelvesti

Голови, обгорнуті тканиною

Один з найвпізнаваніших образів Магрітта – це фігури, чиї голови обгорнуті тканиною. Існує легенда, що таким чином він переосмислив смерть матері.

Його мати Регіна втопилась вночі у річці Самбір, коли майбутньому художнику було 14 років. За переказами, тіло жінки знайшла родина, а обличчя утоплениці приховувала нічна сорочка. Насправді, тіло Регіни було знайдено поліцією через 17 днів після смерті. І Рене не був присутнім при цьому. Сам же художник ніколи не говорив про ту подію, лише одного разу розповів вигадану легенду своєму другові, який щиро в неї повірив.

Тому, очевидно, що не вид мертвої матері сформував цю ідею, а сінефільство Магрітта. Особливо він любив фільми Луї Фейада про Фантомаса. І, можливо, що прототипом цих картин стала сцена зі стрічки Фейада "Жюдексе", де голову героїні, яку витягують з води, приховує тканина.

Картини відомого сюрреаліста


"Закохані", 1928 рік / Фото cameralabs


"Спроба неможливого", 1928 рік / Фото cameralabs

Магрітт ретельно підбирав назви до своїх картин, адже вважав, що картина не буде закінченою без відповідної назви, побічно або ірраціонально пов'язаною з зображенням. Художник багато обговорював назви з друзями, але здебільшого використовував свої ідеї.

Цікавий факт, у назвах картин Рене Магрітта часто зустрічаються відсилання до його улюблених фільмів і книг. Наприклад, до творів Стівенсона та Едгара По.


"Звабник", 1953 рік / Фото cameralabs


"Ліс в Пемпоне", 1963 рік / Фото cameralabs

Ідея створення картини "Передбачення" прийшла до Магрітта спросоння. Йому здалося, що замість сплячої птиці в клітці лежить яйце. Після цього він почав шукати щось спільне між іншими предметами.


"Передбачення", 1936 рік / Фото cameralabs


"Медитація", 1936 рік / Фото cameralabs


"Вечоріє", 1964 рік / Фото cameralabs

Картина Магрітта
"Перспектива мадам Рекам'є", 1950 рік / Фото cameralabs

Сюрреалістична картина
"Справжнє", 1939 рік / Фото cameralabs

Сюрреалізм
"Канікули Гегеля", 1958 рік / Фото cameralabs