У церкві кажуть, що люди, які не хочуть хрестити малюка, не відхрещуються від Ісуса Христа. Приймати рішення потрібно зважено, а не піддаватися під якийсь вплив, тим паче забобон, передає LifeStyle 24.

До теми Кого не можна брати за кумів та чому: важливі поради для майбутніх батьків

Чи можна відмовлятися хрестити дитину

Священники стверджують – якщо людина не готова хрестити дитину, то цього можна не робити. Просто потрібно все правильно пояснити батькам, аби не образити їхні почуття. Таке важливе рішення необхідно приймати добровільно, аби велика відповідальність перед Господом не стала тягарем.

Якщо ви не готові стати хрещеними батьками, це не вважається поганим вчинком чи гріхом. Варто розуміти, що між дитиною та хрещеними батьками виникають особливі стосунки, засновані на духовній спорідненості. Тож гріхом буде відмовитися виконати свою місію в житті дитини після хрещення,
– йдеться у дописі Православної церкви України.

Людям варто обдумати, чому поки не готові бути хрещеними батьками. Так вони подолають усі свої страхи, вдосконаляться та, цілком ймовірно, що у майбутньому стануть чудовими духовними наставниками для дитини.

Ще декілька міфів про хрещення

  • Зараз в Україні триває Великий піст. У народі існує думка, що у цей період заборонено хрестити дитину. Однак у ПЦУ кажуть, що обряд можна проводити й у піст, й у свята. Головне, аби святкування було скромним.
  • Плач дитини під час хрещення – не погана прикмета, кажуть священники. Оскільки немовля ще не вміє говорити, так воно виражає свої емоції: буває, що через сміх, а буває й через сльози.
  • Жінка при надії може бути хрещеною мамою. Вона ніяк не зашкодить малюку, як стверджують народні повір'я. Головне, щоб вагітна добре себе почувала та не хвилювалася.