Протести в Америці переросли в суцільний хаос, американці влаштовують погроми, а сутички з поліцією переросли в мародерство. Про арешт у Санта-Моніці, що у США, який стався саме під час мародерства Коул Спроус розповів на своїй сторінці в інстаграмі.

Читайте також Blackout Tuesday: світові зірки в соцмережах підтримали протести проти расизму

"Поки ЗМІ не зробили з мого затримання сенсацію, хочу поговорити про обставини. #BlackLivesMatter – мирні акції, заворушення, грабування – все це абсолютно законні форми протесту. Я вийшов разом з усіма в знак солідарності. У Санта-Моніці нам перегородили дорогу поліцейські. Вони запропонували нам розійтися і попередили, що інакше почнуть арештовувати людей. Однак, коли багато спробували піти, ззаду дорогу перекрив інший ланцюг поліцейських, і тоді вони почали затримання", – розповів Коул Спроус.

Актор зазначив, що не хоче, аби розповідь про його арешт відволікала від суті самого протесту. За словами Спроуса, наслідки його затримання – ніщо в порівнянні з іншими учасниками руху. Він просто хотів розповісти, що в цей період треба стати поруч з іншими, коли ситуація загострюється, та забезпечити свою підтримку тим, хто цього потребує.

Світові зірки в соцмережах також підтримали акції протесту та запустили хештег #BlackoutTuesday. У рамках акції світові знаменитості утрималися від розважального контексту в соцмережах. В їхніх профілях з’явилися фото чорного квадрату на знак солідарності з Black Lives Matter – міжнародним рухом проти насильства до чорношкірого населення.

Акцію #BlackoutTuesday підтримали Белла Хадід, Бейонсе, Тейлор Свіфт, Біллі Айліш, Ріанна, Аріана Гранде, Емілі Ратажковскі, Кайлі Дженнер, Кім Кардашян та багато інших.

Що відомо про протести в США

  • 25 травня поліцейські затримали афроамериканця Джорджа Флойда за те, що він намагався розрахуватися в магазині фальшивим чеком на 20 доларів.
  • Під час затримання один з копів притиснув коліном горло Флойда до асфальту. Чоловік просив відпустити ногу з його горла, адже не міг дихати, однак поліцейський на це прохання жодним чином не відреагував.
  • Коли чоловікові стало погано, йому викликали швидку допомогу, але вже було запізно – він помер.
  • Після цього Америку охопили масові протести з використанням гасла #BlackLivesMatter (Життя темношкірих має значення). У містах, де відбулися протести, американці почали масово грабувати магазини.