Після вбивства поліцейськими темношкірого чоловіка на ім'я Джордж Флойд у Міннеаполісі в США спалахнули протести расової дискримінації та вседозволеності правоохоронців. Якщо раніше знаменитості скандували на вулицях поряд з іншими громадянами, то після численних затримань протести перейшли й на простори інтернету та соціальних мереж, інформує 24 канал.

Важливо Протести в США: хто зі світових зірок відреагував на свавілля поліції та вийшов на страйк

Так, представники музичної індустрії запустили акцію Blackout Tuesday. На рух в мережі надихнули Джаміля Томас та Бріанна Агьеманг – темношкірі представниці музичної індустрії. Вони пояснили ініціативу тим, що прибуткова музична галузь отримує прибутки переважно від темношкірих артистів.

Так, безліч зірок та впливових компаній відмовилося від публікацій розважального контенту в соціальних мережах, музичних релізів, онлайн-виступів. Натомість в інстаграм-профілях з'являються фото чорного квадрату на знак солідарності з Black Lives Matter – міжнародним рухом проти насильства до чорношкірого населення.

Акцію Blackout Tuesday підтримали Бейонсе, Тейлор Свіфт, Біллі Айліш, Ріанна, Аріана Гранде, Емілі Ратажковскі, Кайлі Дженнер, Кім Кардашян, Різ Візерспун, Майкл Джордан та багато інших.

Варто зазначити, що гурт британський гурт Radiohead по-особливому приєднався до світової акції онлайн-протестів та видалив з офіційного ютуб-каналу всі відео, залишивши лише банер з написом #theshowmustbepaused – "шоу потрібно призупинити". У той час Леді Гага відклала онлайн-прослуховування нового альбому.

До теми Джордж Флойд помер: хто це, чому виникли протести і чому про нього говорять зірки

Що стало причиною протестів у США?

25 травня афроамериканця Джоржа Флойда затримали правоохоронці за те, що він чинив опір після того, як його авто зупинили. У мережу потрапило відео, з якого видно, що поліцейський 7 хвилин придушував шию чоловіка до землі та відпустив його лише тоді, коли він був непритомним. Свавілля поліції завершилося смертю Флойда. 4 поліцейських, які брали участь у затриманні, звільнили зі служби. Справу почало розслідувати ФБР.

США охопили масові протести, які перетворилися в масове мародерство: спалюють та грабують магазини. Внаслідок сутичок з поліцією затримали кілька тисяч американців, а влада вирішила запровадити комендантську годину в епіцентрах спалаху протестів.