Пасинкування забезпечує кращу циркуляцію повітря й світла, полегшує обробку та збір плодів. У результаті, рослина стає більш компактною, сильнішою та дає вищу якість плодів. 24 Канал розкаже, як правильно пасинкувати помідори.

Дивіться також Помилка, яку допускають всі: що не варто робити із засохлим листям на грядці

Як правильно пасинкувати помідори

Досвідчені городники часто обирають низькорослі сорти помідорів для вирощування у відкритому ґрунті, бо їх легше підв'язувати. Ось кроки, які допоможуть вам виконати пасинкування правильно:

  • Почніть з розпізнавання пасинків: вони виростають у пазусі листя та головного стебла рослини. Мають вигляд тонких зелених гілок.

  • Визначте, які пасинки варто видалити. Вони можуть з'являтися в пазусі кожного листка, але не всі треба видаляти. Переважно обрізати треба ті, що ростуть знизу, нижче першого суцвіття. Це допомагає рослині спрямувати більше енергії на розвиток плодів.


Пасинкування помідорів / Фото Аграрії разом

  • Видалення пасинків. Рекомендується використовувати чистий й гострий садовий ніж або можна пальцями.

  • Якщо використовуєте ніж, обрізайте пасинку на відстані 0,5-1 сантиметра від стебла. Спробуйте не пошкодити головне стебло та інші листя.

  • Під час видалення пальцями, закріпіть пасинку біля її основи, а потім повільно тягніть її угору. Переконайтесь, що вирвали пасинку повністю, зі всіма її частинами.

  • Регулярно перевіряйте помідори та видаляйте нові пасинки, що з'являються. Переважно – це раз в 10 днів, залежно від погоди й швидкості росту кущів. Помідори формують в 1-3 стовбури та залишають 2 пасинки, окрім головного пагону. Їх можна помітити трохи вище першої квіткової кисті. Решту пагонів треба виривати.