Сухе листя на городі влітку – це далеко не рідкість. Адже температура нерідко підіймається до істотно високих показників. З'ясуємо, яку типову помилку всі допускають та що робити із засохлим листям влітку.

Дивіться також Кактуси неодмінно зацвітуть, якщо це врахувати: 4 важливі правила у догляді за рослинами

Як врятувати сухе листя влітку

Поширена помилка багатьох городників чи садівників – коли рослина засохла, починати заливати її великою кількістю води. А парадокс у тому, що рослина не здатна в такій ситуації пити воду, оскільки у неї стиснуті судини, які не можуть прийняти значний об'єм води.

Сухе листя
Сухе листя / Фото Good House

Найкращим варіантом у такій ситуації буде прибрати рослину в тінь, щоб допомогти їй відновитися. Якщо ви не маєте змоги переставити рослину в інше місце, то зробіть над нею навіс. Залишіть рослину на певний час для відновлення в тіні.

Після того, як пройде певний час, можна полити адекватною кількістю води. Також радять обробити рослини антистресовим препаратом. Їх можна використовувати не частіше, ніж 1 раз на 10 днів, щоб рослини не звикнули до них. Після цього повертаємо рослину на постійне місце.

Поради щодо поливу

Полив рослин – важлива частина догляду за рослинами. Правильний підхід до цієї справи покращує їх здоров'я. Ось кілька загальних рекомендацій.

  • Визначте потреби рослин: кожна рослина має свої вимоги до поливу. Деякі – потребують більше вологості, тоді як інші – менше. Враховуйте їх природне середовище, тип ґрунту та кліматичні умови.

  • Вода у помірних кількостях. Поливайте рослини частіше меншою кількістю води, ніж рідше, але багато. Так, коренева система буде краще розвиватись та не буде пересихати.

  • Поливайте рано вранці або пізно ввечері. У цей час температура повітря є найнижчою. Це дозволяє воді поглинути в ґрунт та рослинам засвоїти її.

  • Добре поливайте коріння рослин, але не заливайте листя. Тому що це спричиняє появу хвороб, особливо у рослин з чутливим листям, таких як троянди чи фіалки.