Перці мають здатність до розростання, тому правильне пасинкування є важливим для забезпечення врожайності. Метою пасинкування є полегшення доступу світла та повітря до плодів. 24 Канал розповість, як правильно пасинкувати перці.

Дивіться також Не все так однозначно: чи потрібно обривати листя помідорів і для чого це робити

Як пасинкувати перець

  • Коли на вулиці сухо і спекотно, варто утриматись від пасинкування. Тому що гілки й листя, захищають рослину від опіків під прямим сонячним промінням. Оптимально позбуватись зайвих органів після вечірнього поливу. Тоді земля достатньо зволожена й буде щедро насичувати корені.
  • Пасинкувати можна лише здорові кущі перцю. Якщо бачимо певні ознаки хвороби, краще не проводити таку процедуру.
  • Переважно залишають 2, 3, 4 стебла які даватимуть урожай. Нижні бічні пагони треба видалити, бо вони не дають розвиватись скелетним гілкам.

Пасинкування перцю
Пасинкування перцю / Фото Сад Фасад

  • Такі пагони можна обрізати разом з нижнім листям. Пам'ятаємо, що густа посадка спричиняє різні хвороби й знижує врожай.
  • Під час пасинкування звертаємо увагу на ті пагони, які ростуть ніби всередину. Їм часто бракує світла, і плоди там з'являються пізніше. Тому на паростках, які ростуть в середину куща, залишаємо лише 1 бутон, тоді як верхівку обрізаємо. У такий спосіб ми позбуваємось точки росту. При цьому основна гілка буде й надалі розвиватись.
  • Найкраще – видаляти всі слабкі та погано розвинені пагони. Оптимально буде залишити тільки 5 найміцніших, які згодом даватимуть плоди.