Для того, щоб розсада прижилась, для неї мають бути створені хороші умови. Щодня треба проводити певні дії. 24 Канал підкаже, яких помилок краще не допускати у догляді за розсадою після посадки у ґрунт.

Дивіться також Садимо кабачки на городі: що треба знати та як це правильно робити

Поширені помилки у догляді за розсадою

Після посадки розсади у ґрунт, важливо правильно доглядати за ними, щоб забезпечити їхній здоровий ріст і розвиток. Ось кілька помилок, які може зробити недосвідчений городник.

  • Поганий ґрунт. Він не повинен містити шкідників або хвороб, які не дадуть насінню прорости, можуть зіпсувати паростки або вплинути на якість урожаю.
  • Брак добрив. Після посадки розсади в ґрунт буде корисним внести підживлення. Використовуйте добрива, які підходять для конкретних рослин та відповідають їхнім потребам. Не перевищуйте рекомендовану дозу, оскільки це може завдати шкоди рослинам.
  • Неправильний полив. Регулярно поливайте розсаду, особливо в перші тижні після посадки. Забезпечте помірне зволоження ґрунту та уникайте пересушування.

Полив розсади
Полив розсади / Фото Canva

  • Густий посів. Розсаду не потрібно висаджувати дуже близько одне до одного, бо вони почнуть боротися за поживні речовини та будуть витягуватися. Це дуже послаблює рослини та призводить до неврожаю.
  • Невдала температура. Для розсади підходить температура в межах +23-24, втім, потім треба її знизити до +14-16, щоб рослина росла та розвивалась.
  • Нестача світла. Поширеною причиною переростання розсади є брак сонячного світла. Якщо його бракує, рослини починають витягуватись та слабшати.