Вода життєво необхідна огіркам для нормального росту, розвитку та плодоношення. Але тут є певні ризики зараження овочу грибком. Тож 24 Канал розкаже, як правильно поливати огірки.

Дивіться також Перевірте ці моменти: 5 причин, чому жовтіє листя на смородині

Як поливати огірки на городі

Огірки потребують достатньої кількості вологи для здорового зростання. Ось кілька порад щодо поливу огірків:

  • Огірки потребують регулярного поливу, особливо в період активного росту й плодоношення. Рекомендується поливати огірки 1 раз на день, особливо влітку, коли температура висока. Зберігайте ґрунт рівномірно вологим, уникайте пересушування або заболочування.
  • Вода в корені. Спрямовуйте потік води безпосередньо до кореневої зони огірків. Не поливайте листя або стебла, оскільки це може розвивати хвороби.
  • Ідеальний час для поливу огірків – ранок або ранні години дня. Полив в цей час допоможе запобігти випаровуванню вологи й дозволить рослинам висихати до вечора, зменшуючи ризик грибкових захворювань.


Полив огірків / Фото Аптека садівника

  • Слідкуйте за станом огірків. Якщо листя стає зів'яле або рослина виглядає безсилою, це може бути ознакою браку вологи. У такому випадку частіше поливайте овочі.
  • Шлангом краще не поливати огірки, бо великий струмінь води розмиває землю й може пошкодити корені рослин.
  • Переважно до цвітіння рослини поливають 2 рази в тиждень. Короткий й дрібний дощ не враховуємо. Коли огірки активно ростуть, їх потрібно поливати 1 раз на 5 днів у кількості 4-5 літрів на один квадратний метр.