Жовтіння листя смородини може бути спровоковане різними причинами. Питання у тому, як зупинити цей неприємний процес. 24 Канал підкаже, чому жовтіє листя на смородині.

Дивіться також Важлива деталь: на якій відстані садити перець у відкритий ґрунт

Чому жовтіє листя на смородині

  • Недостатність води. Якщо рослина не отримує достатню кількість вологи, листя може почати жовтіти та в'янути. Переконайтеся, що смородина отримує регулярний полив, особливо в періоди спеки або сухості.
  • Надлишок вологи. Занадто часте або надмірне поливання також призводить до жовтіння листя на смородині. Впевніться, що ґрунт добре дренується та не заболочується.


Полив смородини / Фото Barra

  • Брак живлення. Дефіцит поживних речовин, таких як азот, залізо або магній спричиняє жовтіння. Потрібно вносити добрива, які смородина добре споживає.


Удобрення смородини / Фото Barra

  • Хвороби або шкідники. Деякі хвороби, бактеріальні інфекції, а ще кліщі є причиною того, що листя на смородині починає жовтіти. Уважно огляньте рослину, щоб виявити будь-які ознаки зараження та пролікувати її.
  • Старість листя. Нормальний процес старіння супроводжується жовтінням та опаданням листя на смородині. Тобто, якщо ви бачите кілька сухих листочків на смородині, це природний процес.


Жовтіння листя смородини / Фото Barra