Головна мета посту – духовне очищення людини. Тому піст – це відмова не тільки від скоромної їжі, але й від гріховних думок, згубних пристрастей і звичок для того, щоб можна було з чистим серцем зустріти свято Різдва. Про це повідомляє 24 канал.

Дивіться також Різдвяний піст в Україні: дата і традиції

Що не можна робити в Різдвяний піст

Не вживайте заборонені продукти

Не можна їсти м'ясо, птицю, молочні продукти і яйця. Забороняються всі продукти тваринного походження і міцний алкоголь. Під час великих свят, які випадуть у період Різдвяного посту дозволяється випити трішки червоного вина. Можна також овочі, фрукти, хліб.

Піст – це не дієта, а духовний розвиток. У середу та п'ятницю їжа повинна бути термічно не обробленою. Рекомендується їсти горіхи, сирі або квашені овочі, сухофрукти, мед.

Читайте також Новий рік Білого Металевого Бика 2021: що від нього чекати

Не засмічуйте свої думки непотребом

Постарайтеся внутрішньо змінитися: станьте добрішими, милостивими, благороднішими та щедрішими. Не грішіть та дотримуйтеся Божих Заповідей. Людина, яка дотримується посту, але кричить, свариться, лається, – порушує його. Така поведінка вважається гріхом.

У цей період уважніше ставитеся до своїх думок і дій. Під час посту думайте лише про хороше та не допускайте близько поганих думок. Не сваріться з рідними та близькими, не пліткуйте, позбавте себе від гріховних думок. Проведіть цей час у молитві, яка неабияк вам допоможе.


Очищуйте свої думки від негативу

Не можна веселитися та святкувати весілля

Під час Різдвяного посту не можна вінчатися. Якщо немає великої потреби, краще не хрестіть дітей в церкві. Постарайтеся менше слухати веселої музики, утримайтеся від танців та запальних вечірок. Також церква забороняє подружні зобов'язання, однак це вирішувати лише вам та чоловікові/дружині. Не рекомендується в цей період зачинати дітей.

Дотримуватися суворого 40-денного посту не можна вагітним і годуючим, дітям до 12 років, людям з хронічним інфекційним захворюванням (туберкульоз, вірусний гепатит). Не можна обмежувати себе в їжі людям, які мають переносити хірургічні втручання, або вже перенесли.

Лікарі не рекомендують вдаватися до посту онкологічним хворим, людям із захворюваннями нервової системи, особам похилого віку, що страждають остеопорозом.

Від посту можуть утриматися студенти та школярі в період великого розумового та психологічного навантаження.

Під час посту вірянам варто багато молитися. Це допомагає духовно очиститися. Намагайтеся бути добрішими до навколишніх та робіть хороші справи.