Різдвяний піст встановлений для того, щоб духовно об’єднати християн з Богом. Впродовж 40 днів віряни повинні молитися, очищуватися від гріхів, стримувати себе від веселощів та дотримуватися спеціального раціону в їжі. Про це повідомляє 24 канал.

Дивіться також Коли день святого Миколая: найцікавіші традиції в Україні та світі

У Різдвяний піст заборонено їсти продукти тваринного походження. Забороняється вживати м’ясо та молочні продукти. Понеділок, середа і п’ятниця – найстрогіші дні тижня. У ці дні не можна вживати навіть їжу заправлену олією.

Рибу можна їсти в суботу та неділю, а також на великі свята, які припадають на вівторок або четвер. Якщо ж свята припадають на середу або п'ятницю, то дозволяється додати до свого раціону тільки вино та олію.

У період посту церква не проводить жодних обрядів вінчання. Впродовж усього посту варто уникати розважальних заходів. Ваші думки мають бути чистими: не дозволяйте собі думати про когось погано, заздрити, обговорювати чи лихословити. Це останній піст у році, який готує душу та тіло вірян до зустрічі Різдва Христового.

різдвяний піст
У період посту християни мають очистити свої думки

Тим, хто хоче дотримуватися посту, варто піти за порадою до досвідченого священника, розповісти йому про свій духовний стан і фізичне самопочуття, а також попросити благословення.

Головне призначення посту – очиститися від гріхів серцем, душею та тілом. Через покаяння, молитву і стриманість у їжі кожен християнин зможе з чистою душею та помислами зустріти Сина Божого, що з’явиться на світ.

Що можна їсти у Різдвяний піст

Різдвяний піст не є таким суворим, як Великий піст. Однак з раціону також виключаються всі молочні продукти, яйця т м’ясо.

У період посту варто відмовитися від м'яса та молочних продуктів
У період посту варто відмовитися від м'яса та молочних продуктів

В окремі дні можна вживати вино та рибу. Різдвяний період ділиться на 2 періоди:

28 листопада – 19 грудня

У понеділок, середу та п'ятницю – сухоїдіння. У вівторок та четвер – гаряча страва з рослинною олією. У вихідні дні (субота, неділя) дозволяється вживати рибу та вино. Також це стосується і таких великих свят, як Введення в Храм Пресвятої Богородиці (4 грудня), Андрія Первозванного (13 грудня), Миколи Чудотворця (19 грудня).

20 грудня – 5 січня

Передсвяткові різдвяні дні, в які не можна вживати рибу та вино.

6 січня – один з найстрогіших днів у пості – Святвечір. Впродовж дня віряни не дозволяють собі навіть крихти їжі. Після сходу першої зірки християни можуть сідати за стіл та їсти 12 традиційних страв, які готуються на Святий вечір.