Домовину з тілом Романа Віктюка уже виставили для прощання на сцені Театру юного глядача. Саме тут він розпочав свою акторську діяльність після навчання у Москві. З режисером прощаються його родичі, друзі та близькі, повідомляє 24 канал.

Дивіться також У Москві попрощались з українським режисером Романом Віктюком

"Це свята людина. Він нас завжди називав дітьми – племінників і племінниць. Усі ми завжди були діти, а він для нас – братиком. Ми безмежно його любили і будемо любити. Дуже складно і дуже неочікувана смерть. Для всієї родини це дуже велика втрата", – розповів племінник Романа Віктюка Борис Віктюк.


Прощання з Романом Віктюком у Львові / Фото Ірини Панчишин, 24 канал


У Львові прощаються з Романом Віктюком / Фото Ірини Панчишин, 24 канал


Романа Віктюка проводять в останню путь / Фото Ірини Панчишин, 24 канал

О 12 годині відбудеться громадська панахида. Біля домовини Романа Віктюка виступатимуть його колеги.

О 13:30 домовину виноситимуть з театру та йтимуть до церкви Святого Андрія, де відбудеться відспівування та молитовний чин. О 14:30 учасники церемонії похорону слідуватимуть за катафалком пішки та проведуть режисера в останню путь на Личаківське кладовище. Поховають митця на полі №70 Личаківського кладовища.

Під час руху процесії можливі ситуативні перекриття руху. Як уточнили у пресслужбі патрульної поліції Львівської області, по маршруту буде забезпечено супровід та можливі ситуативні перекриття:

"О 9.00 виїзд з площі Галицької 7 до Першого українського театру для дітей та юнацтва (Гнатюка 11). Далі, о 13.30 піша хода пройде від Першого українського театру для дітей та юнацтва (Гнатюка 11) до храму святого апостола Андрія (Соборна 3а). О 13.30 колона пройде від храму святого апостола Андрія (Соборна 3а) і рушить до Личаківського цвинтаря (Мечникова 33)", – повідомили в поліції.

Що відомо про смерть Романа Віктюка?

Український режисер помер у віці 84 років у Москві в одній із лікарень. У жовтні чоловіка госпіталізували з коронавірусом. Після тимчасового покращення стану здоров'я йому знову стало гірше. Його перевели у реанімацію, де він і помер 17 листопада. Спочатку ЗМІ називали причиною смерті режисера анемію мозку, але 18 листопада офіційно стало відомо, що Віктюр помер через тромбоемболію – закупорку судин, яка часто супроводжується ішемічним інфарктом.