Трагічну новину повідомила колега режисера Людмила Ісакович, інформує "Интерфакс". Офіційною причиною смерті Романа Віктюка назвали тромбоемболію – закупорку кровоносної судини тромбом.

Важливо Представники театру назвали офіційну причину смерті Романа Віктюка

Роман Григорович помер в лікарні, це сталося сьогодні, – заявили представники Московського театру.

Наприкінці жовтня російські ЗМІ писали про госпіталізацію митця. В московську клініку Роман Віктюк потрапив після того, як у нього виявили коронавірус. За даними телеграм-каналу Mash з посиланням на власні джерела, причиною смерті стала анемія головного мозку, до якої може призвести тромбоз.

Вранці 17 листопада Романа Віктюка перевели в Госпіталь для ветеранів війни № 1. Режисера одразу направили в реанімацію, чекаючи на перевід в іншу клініку. Родичі сподівались, що медикам вдасться нормалізувати стан 84-річного Романа Віктюка, але його самопочуття різко погіршилось.

Дивіться також Помер Роман Віктюк: біографія знаменитого режисера

Роман Віктюк: коротка біографія режисера

Роман Віктюк народився 28 жовтня 1936 року у Львові. Після закінчення школи майбутній режисер поступив до Державного інституту театрального мистецтва, що у Москві. Отримавши диплом, Роман Віктюк повернувся до рідного Львова, де спершу працював актором, а згодом і режисером. Саме тут митець створив власну студію при Львівському палаці піонерів.

Феєричний кар'єрний старт дав шанс Роману Віктюку розвивати свою діяльність. Львів'янин отримав запорошення працювати у Твері, Вільнюсі, Одесі, Таллінні, Києві, Казані, Ризі, Москві тощо. За десятки років роботи в театрі він поставив близько 200 вистав, найвідоміші з яких: "Федра", "Мадам Баттерфляй", "Лоліта", "Дама без камелій", "Служниці".

Помер Роман Віктюк: український режисер
Помер Роман Віктюк: український режисер / Фото Biography

Окрім цього, у 1991 році Роман Віктюк створив театр у Москві, де до останніх днів життя був головним режисером і художнім керівником. Мав українець і танцювальну школу в Італії, а також театр в Ізраїлі.

Роман Віктюк і Україна

Після переїзду до Москви Роман Віктюк завжди наголошував, що він – українець. Звертався режисер і до людей, які живуть на окупованих територіях.

"Хочу жителям Донбасу сказати лише одне: ви живете за межами Бога, ви Його не чуєте. На секунду вимкніть усі телеканали, закрийте очі и побудьте у тиші. Без зла, без насилля, без вбивств. У цій тиші, долучившись до Неба, можливо, у вашій душі щось відбудеться. Має відбутися, якщо ви українці. Якщо ви не громадяни України, навіть ця тиша вам не допоможе, тоді дайте Україні спокій", – говорив Роман Віктюк.

Режисер при нагоді приїжджав до України зі своїми виставами та активно брав участь у культурних та громадських заходах.