Івано-Франківщина – чи не найбагатша область на видовищні місця. Тут можна піднятись на вершину найвищих гір України, помилуватись красою крижаних водоспадів, а також покататись на лижах. Більше про цікаві місця на Івано-Франківщині – розповідає 24 канал.
Крім того, тут не менш захоплюючими та комфортними будуть подорожі для сімей з дітьми.
Івано-Франківська область: які місця варто відвідати / Ілюстрація 24 каналу
Івано-Франківськ
Місто, яке зараз носить ім'я славетного каменяра Івана Франка, було засновано у 1662 році.
Тут – багато цікавих місцин, а ще є велике мальовниче озеро, на берегах якого люблять відпочивати місцеві жителі.
Одне з найвідоміших місць міста – фонтан у формі зерна перед міською ратушею. Після того, як у Франківську "вбили" яйцем Янукович, цей водограй обріс численними легендами. Зокрема, довірливим туристам почали розповідати, що це насправді яйце та його встановили після відомого "замаху" на президента-втікача.
Водяне зерно / Фото: lookmytrips.com
Говорять, що воно з'явилось тут після того, як Янукович впав на цьому місці від удару "тупим твердим предметом" в голову, який виявився яйцем.
Івано-Франківськ з висоти пташиного польоту / Фото: Guide.karpaty
На Майдані Шептицького є дві основні архітектурні пам'ятки, одна з них – Колегіальний фарний костел Пресвятої Діви Марії, який є найстарішою спорудою Івано-Франківська, а інша – це Собор Святого Воскресіння Христового, який був зведений у XVIII столітті.
Центр міста площа Ринок і славетна "стометрівка" – улюблене місце відпочинку місцян та туристів. Цікаво, довжина вулиці не 100 метрів, а майже 500!
"Стометрівка" в Івано-Франківську / Фото: pravda.if.ua
Чорногора
До Івано-Франківщини з'їжджаються туристи, аби спробувати свої сили в походах, адже цей регіон має найвищі гори України.
Саме тут на любителів активного відпочинку чекають:
- Бребенескул – 2035 метри;
- Петрос – 2020 метрів;
- Ребра – 2001 метра;
- Піп Іван Чорногорський, який має висоту 2028 метрів та на якому є руїни старої ще довоєнної польської обсерваторії.
Обсерваторія на горі Піп Іван Чорногірський / Фото: Guide.karpaty
До гірського масиву належить і найвища гора України Говерла, висота якої понад 2 тисячі метрів. На чорногірському хребті можна зустріти чимало тварин, більшість з яких занесені до Червоної книги України. Одне з найвищих високогірних озер України теж тут. Озеро Несамовите розлилось на висоті 1750 метрів над рівнем моря.
А навесні любителі рафтингу з'їжджаються у село Дземброня, аби сплавитися по Чорному Черемошу, гірською річкою довжиною у 87 кілометрів.
Читайте також Печери, віадук, водоспад, каньйон: що подивитися на Тернопільщині
Дивовижний світанок у Карпатах – відео Антона Бородавки
Водоспади Франківщини
Саме на Івано-Франківщині розташовані наймальовничіші водоспади України. Манявський водоспад – це справжнє диво природи. Крім того, це один з найвищих в Україні водоспадів, його висота близько 20 метрів.
Вода спадає тут кількома каскадами, а біля підніжжя Манявського водоспаду сформувалось озерце, в якому можна покупатись. Крім цього, варто розглянути околиці, адже поруч є монастир Манявський скит. Монастир у XVII столітті заснував виходець з Афону монах Йов Княгиницький.
Один з найповноводніших водоспадів України – це Пробій, який розташований у Яремче. Висота падіння 8 метрів.
Каскадний водоспад Пробій у Яремчі / Фото: Guide.karpaty
Крім водоспаду, в Яремче ще є архітектурні пам'ятки: Іллінська церква, церква Іоанна Милостивого і ресторан "Гуцульщина", який побудований без єдиного цвяха.
Водоспад Женецький Гук утворився на потоці Женець біля сіл Микуличин і Татарів у післявоєнні роки внаслідок повені. Вода вільно падає з висоти 15 метрів.
Скелі Довбуша
Ще одне дивовижне місце – це скельно-печерний комплекс "Скелі Довбуша", який розташований біля села Бубнище. Комплекс названий на честь ватажка опришків – Олекси Довбуша.
Читайте також Відпочинок у Карпатах: найцікавіші місця Закарпаття, які варто відвідати цього літа
Неповторні форми величезних скель, гігантських каменів, у яких ви неодмінно побачите химерні образи різних істот. Висота деяких сягає 80 метрів.
Скелі Довбуша оповиті низкою легенд / Фото: Guide.karpaty
За легендами, кожна скеля відображає частину тіла Довбуша. Кожна зі скель має свою незвичну назву: Голець, Колобок, Австрійка, Парус, Тюльпан, Бівачка, Броненосець та Шуршун.
Також неподалік від скель є Мертве озеро. За легендою, саме тут Довбуш ховав свої скарби. А ще тут можна відвідати таємниче місце під назвою "Чортова ущелина", 20 сантиметрів завширшки. А той, хто пройде через неї – позбудуться гріхів, говорять місцеві.
Карпатський трамвай
Вигодська вузькоколійна залізниця в Карпатах поблизу селища Вигода була побудована ще у XIX столітті – для вивозу деревини з гір.
Нині вона особливо популярна серед туристів, адже побачити неймовірні пейзажі гір з потяга – неабияке задоволення. Карпатський трамвай довезе аж до Мізунських порогів – каскадного водоспаду.
Маршрут карпатського трамвая пролягає наймальовничішими місцинами / Фото: Guide.karpaty
Косівський базар
З усіх куточків країни приїжджають на легендарний Смоднянський ринок, адже тут можна відчути гуцульський колорит на повну.
Косівський базар вражає своїм колоритом / Фото: Guide.karpaty
Буковель
Гірськолижний курорт Буковель – найбільший гірськолижний курорт України, на якому налічується близько 60 найрізноманітніших трас. Для дітей ще й діє каток та сноутюбинг.
Оскільки тут використовують снігові гармати – за гарне покриття для спорядження взимку можете не турбуватися.
Читайте також Що подивитися на Сумщині: живописні місця для відпочинку
У літній сезон тут можна повправлятись на скеледромі, покататися у спеціально обладнаному велопарку з трасами різної складності. А ще тут є величезне озеро, дитячий клуб і розважальний центр та багато інших розваг.
Гірськолижний комплекс "Буковель" має траси для новачків / Фото: Guide.karpaty
Віадуки Ворохти
А ось у селищі Ворохта є найвідоміші українські віадуки. Обидва мають понад 100 років. Кам'яний арковий міст через річку Прут є одним з найстаріших та найдовших кам'яних віадуків Європи.
Збудували його у 1895 році за часів Австро-Угорської імперії полонені італійці, а довжина – 200 метрів.
Віадук у Ворохті є одним з найстаріших у Європі / Фото: Guide.karpaty
Коломия
У Коломиї є відомий на весь світ Музеєм писанок, який виконаний у формі гігантського великоднього яйця. Висота яйця 14 метрів, а діаметр – 10 метрів.
У музеї можна побачити унікальні давні писанки не тільки України, але й з США, Канади, Чехії, Франції, Індії, Китаю, Єгипту та інших країн.
Музей писанки у Коломиї / Фото: Guide.karpaty