У північно-східній частині країни розташована одна з найбільших областей – Чернігівська. Чудовий клімат, безліч заповідників і цікавих місцин приваблють туристів. Редакція 24 каналу зібрала найцікавіші куточки Чернігівщини, які варто відвідати цієї осені.
Чернігівська область: які місця варто відвідати / Ілюстрація 24 каналу
Чернігів
Перша згадка про Чернігів була у літописі, який датований 907 роком! Чернігів був центром племені сіверян, а IX столітті став частиною Київської Русі. Тоді ще місто було одним з найважливіших і найбагатших.
Зараз воно доволі невелике, але зберегло в собі дух Київської Русі. Мандрівники можуть зануритися у період Гетьманщини. До безлічі пам’яток тих часів можна досі доторкнутися.
Це місто закохує у себе / Фото format.cn.ua
Читайте також Куди поїхати на вихідні в Україні: добірка найцікавіших місць
Красна площа
У самому центрі міста є Красна площа (не спадщина СРСР, а красна у розумінні красива), яку обов'язково треба відвідати. Також площу називають Театральною і вона є культурним і адміністративним центром міста.
Культурний і адміністративний центр міста / Фото Валентина Бобиря
Ще з часів Київської Русі тут була головна торгівельна точка міста. На початку XIX століття тут збудували красиві торговельні ряди з колонами. Місцеві купці прикрашали свої крамниці, вони мали багатий і ошатний вигляд.
У 1930-х роках ряди розібрали. Біля П'ятницької церкви облаштували сквер. А також відкрили Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка. Власне звідси й назва Театральної площі.
Чернігівський Вал
Варто відвідати Чернігівський Вал. Адже це просто цілий історичний комплекс. На Дитинці (інша назва Валу) є неймовірні оборонні споруди, справжні гармати. А увагу туристів привертає великий історичний парк, який восени забарвлюється у велику кількість кольорів. Також кілька церков, серед них – один із найдавніших в Україні християнських храмів! Спасо-Преображенський собор зачаровує неймовірною атмосферою умиротворення.
До вашої уваги – справжні гармати / Фото ua.igotoworld.com
Читайте також Де погуляти у Києві: найкращі місця столиці, які варто побачити
Болдині гори
І ще одна пам’ятка історії чекає на туристів просто у місті. На Болдиних горах насипані два відомі кургани: "Гульбище" та "Безіменний". За легендою, у першому кургані був похований богатир Ілля Муромець. Це пов’язано з тим, що тут знайшли рештки похованого чоловіка, жінки і коня. Так от, зріст цього чоловіка – понад 2 метри, обладунки теж справляли враження, що їх носив справжній велетень!
Болдині гори оповиті легендами / Фото igotoworld.com
Антонієві печери
Антонієві печери розташовані у Болдиних горах у Чернігові. Саме тут святий Антоній народився та розпочав свою подорож до Палестини, де прийняв постриг. Згодом він заснував монастир у Києві, пізніше – в Болдиних горах. А останні роки життя провів у печерному монастирі в Любечі.
І це все споруджувалося в XI столітті! / Фото restplace.com.ua
Цей монастир складається з двох печер. Дальня печера добре збереглася до наших днів, тут легко уявити побут святого. А от ближня печера розташована практично в центрі селища біля кам'яниці Полуботка.
Є легенда, що підземні печери святого Антонія зв’язували Київ, Чернігів та Любеч. Однак не доведено, чи справді існують такі підземні ходи.
Батурин
Батурин був резиденцією багатьох гетьманів лівобережної України. Багато часу воно вражало своєю красою і величчю. Щоправда, після нападу московського війська, місто перебувало у запустінні.
Але у 2000-х роках у Батурині пройшла масштабна реконструкція коштами держави та приватних осіб. Тут створили національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця". До уваги відвідувачів – шикарний палац Розумовського, будинок судді Кочубея і давні укріплення на березі річки Сейм.
Майже зруйнований палац відбудували за старими ескізами. Всередині частково відтворені інтер’єри палацу: з меблями, оздобленням, картинами, предметами побуту. Тут проводять екскурсії, якщо хочете оглянути все у спокої – обирайте будні дні.
Палац відбудували за старими ескізами / Фото steemkr.com
Вражає також фортеця-цитадель. Зразу попереджаємо: оригінальної будівлі не залишилося, її повністю зруйнували у 18 столітті. Але реконструкція відповідає первинній цитаделі, збережені навіть розміри.
Відтворено все до деталей / Фото pizzatravel.com.ua
Загалом Батурин сьогодення – це місто-музей. Тут можна довго блукати, відвідуючи різні історичні та архітектурні пам’ятки. Усе це поєднано з прекрасними парками, чистим повітрям та привітним персоналом.
Читайте також Ставка Гітлера, Черепашинці та метеоритний кратер: мальовничі та містичні куточки Вінниччини
Блакитні озера
Чернігівська область – це не лише музеї, а й культурно-духовний відпочинок. Тут є прекрасні природні місця для відпочинку. Наприклад, посидіти біля кришталево чистої води Блакитних озер. А екстремали можуть і покупатися.
Годі шукати кращі місця для відпочинку / Фото pinterest
Після затоплення піщаних кар'єрів у селі Олешня з'явилися чотири озера з неймовірно чистою та прозорою водою. А голубий відтінок водоймам надає кварцовий пісок на дні.
Навколо сосновий ліс, пляж з білим чистим піском.
Озера доволі великі. Найбільше має глибину 20 метрів та займає площу 25 гектарів.
Тростянецький парк
І ще одне чудове місце для відпочинку на природі – Тростянецький парк, диво ландшафтного дизайну, побудований у XIX столітті онуком гетьмана Скоропадського Іваном Скоропадським. Саме тут він і похований.
Чисте повітря і краса природи / Фото pizzatravel.com.ua
Аби зробити це місце ідеальним, тут створили штучні гори. Їхня висота – до 30 метрів, але загалом це місце нагадує Альпи. Тут висаджено безліч екзотичних видів рослин. Навколо парку простягаються лісозахисні смуги, площею близько 350 гектарів. А сам парк розкинувся на понад 200 гектарів. Також тут є кілька ставків. У парку проводять екскурсії, тут неймовірно гарно особливо восени.
Осінній парк / Фото cheline.com.ua
Чернігівщина – область, яка просякнута духом історії. Видатні історичні місця і чудова природа не залишать байдужими найвибагливіших мандрівників.