Наказ про нагороди режисерів прибрали з сайту

У середу, 11 листопада, стало відомо, що знамениті українські режисери Валентин Васянович і Ірина Цілик вирішили відмовитись від державних нагород. Напередодні скандалу Володимир Зеленський підписав відповідний наказ, який розмістили на сайті під номером № 491/2020. Однак після заяв режисерів документ вилучили зі списку.

Дізнавайтесь більше Українська лауреатка премії Санденс Ірина Цілик відмовилась від нагороди Зеленського

На це першою звернула увагу представниця Української кіноакадемії та Одеського кінофестивалю Тетяна Власова. У фейсбуці вона розмістила скріншот, на якому видно, що нумерація наказів Володимира Зеленською обривається на 490 і відновлюється 492.


Наказ Зеленського зник зі списку / Фото Facebook / @tatiana.vlasova111

Водночас цей наказ доступний для перегляду за посиланням, який 9 листопада розмістив Офіс Президента у соцмережах.

Що відомо про відмову режисерів від нагород

Першим про відмову від ордену 3 ступеня за заслуги оголосив Валентин Васянович. Автор фільму "Атлантида" заявив, що рішення він прийняв у знак протесту через кримінальні провадження, які відкривають на попередніх керівників Держкіно.

"Я не можу приймати нагороду від тієї влади, яка однією рукою нагороджує "за значний особистий внесок у розвиток національної культури, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність", а іншою – відкриває кримінальні провадження та займається переслідуванням. Це не політичне рішення. Це цехова солідарність та етика", – пояснив Валентин Васянович.

Слідом за колегою від нагороди відмовилась і Ірина Цілик – авторка стрічки "Земля блакитна, ніби апельсин".