В цей особливий день ми відзначаємо наших чотирилапих друзів – котів, які вже стали звичною частиною нашого життя. Свято встановили, аби звернути увагу до беззахисних тваринок та щоб люди дбайливо до них ставились. А як воно з'явилося у світі та що цьому передувало – знає 24 Канал.
Дізнайтеся першими День Незалежності в Україні: чи чекати українцям вихідний цьогоріч
Історія Дня кота: дати свята в інших країнах
День кота з'явився у 2002 році за ініціативи Міжнародного фонду Animal Welfare. Є й інші дати, коли відзначають це свято. Зокрема, у США День кота припадає на 29 жовтня, а в Японії – на 22 лютого.
- А от у бельгійському містечку Іпр кожні 3 роки у другу неділю травня відбувається котячий парад. Захід проводять у пам'ять про живих кішок, яких викидали із дзвіниці. Понад 2000 людей одягають маскарадні костюми кішок, мишей, відьом та чарівників, героїв мультфільмів та казок.
Парад котів у Бельгії / Фото Door.blog
- Стосовно такої країни, як Італія, тут існує саме День чорного кота. Його дата – 17 листопада. Раніше таких тварин любили мореплавці: коли чорні коти були на кораблі, це означало, що плавання буде успішним.
Цікавий факт, що у період Середньовіччя чорних котів винищувала інквізиція – церковна організація, бо сприймали тварин за помічників диявола. Тепер італійці усіма силами згладжують провину та чітко заявляють, що коти – друзі людей.
Чорний кіт / Фото Getty Images
А от у Європі День кота припадає на 17 лютого. Його заснували в 1992 році. Ідею подала італійська журналістка Клаудія Анжелетті з журналу "Tuttogatto". Італійка мріяла утвердити дату Національного дня кішок. Для цього вона опитала читачів журналу, який день краще обрати.
Ідей редакція отримала чимало, але зупинилися на даті 17 лютого. Цьому є 2 пояснення. Насамперед по Зодіаку в цей день заступає Водолій. Він вважається грайливим знаком, який асоціюється з темпераментом котів.
- Також число 17 є доволі символічним: його пояснювали як 1 життя 7 разів. Зважаючи на це, вирішили зробити День кота 17 лютого. В Україні також підхопили цю дату.