Свято має назву Собор архистратига Михаїла. Собор означає з’єднання всіх святих ангелів, яких очолює Михаїл – вождь небесних сил. Ім’я Михайло означає "подібний Богові". Святий Михайло є найголовнішим архангелом, який бореться з темними силами. Про це повідомляє 24 канал.
Читайте також Новий рік Білого Металевого Бика 2021: що від нього чекати
Православні вірячи шанують архангела Михаїла, адже він захищає смертних перед обличчям Всевишнього. В Україні ще за часів Київської Русі шанували святого Михаїла – він був покровителем князів, котрі зображали архангела на гербах Києва. В часи гетьманщини традицію вшанування святого перейняли козаки. Вони вважали святого Михаїла уособленням справедливості, перемоги добра над злом та боротьби за правду.
21 листопада відзначають Михайла
Історія святкування Михайлового дня
За стародавніми переказами, колись сатана був найяснішим із небесних духів, за що він і був названий Люцифером. Але з часом у нього з’явилися самолюбство, гордовитість і злоба, і він спокусив цим багатьох інших духів. Архангел Михаїл зібрав військо благочестивих ангелів і виступив на війну проти сатани та його ангелів.
Підступний сатана не втримався і був скинутий разом зі своїм військом на землю. Архангел Михаїл відтоді не перестає і далі боротись за славу Творця, за справу порятунку роду людського.
У народній уяві архангел Михаїл змальовується мужнім лицарем, який перемагає всі темні сили на землі. Саме тому, коли гримить грім, наші предки говорили: це архістратиг Михайло веде війну з чортами. А ще кажуть: де б не заховався нечестивий – стріла архангела знайде його скрізь
Свято у 2020 році припадає на суботу
Традиції святкування Михаїла
Традиційно після святкування Михайла через тиждень починається Пилипівка – різдвяний піст, який триває 40 днів. Тож за українськими традиціями, на Михайла увесь стіл має бути накритий м’ясними стравами. За прикметою, чим більше вдома буде гостей, тим заможнішими у господарів буде наступний рік.
До столу цього дня треба подавати холодець із яловичини або свинини. Першими за стіл мають сісти чоловіки. Дітям у цей день треба давати мед і фрукти, щоб вони були щасливими і здоровими в наступному році.
Гостям цього дня готували чай з семи трав. До чаю пекли пироги – в одному з яких запікали монетку. Якщо шматочок з монетою попадеться самотній дівчині – у наступному році вийде заміж. Одруженій жінці – слід було в наступному році чекати на дитину. Самотньому юнаку монета пророкувала удачу, а одруженому чоловіку – багатство.
У молодих дівчат, які хотіли вийти заміж, у цей день існують обряди. Саме 21 листопада дівчата просили допомоги у святого Михаїла, приносячи до його ікони, в знак подяки, пиріг спечений власноруч із борошна, купленого у середу, п’ятницю або суботу. Подейкують, що і справді після цього ритуалу у дівчини найближчим часом з’являвся наречений.
За повір’ям, 21 листопада люди отримують своєрідну винагороду за прожитий рік – згідно з їхніми вчинками. Здійснював добрі вчинки – отримаєш добро, погані – потрапиш в біду або неприємну ситуацію.
Народні прикмети на Михайлів день
– Якщо цього дня сніг буде мокрим, то майбутній урожай буде хорошим.
– Якщо стоятимуть густі тумани, то така погода протримається до зимового Миколая.
– Якщо Михайло дощем служить – добру й суху весну ворожить.
– Іній – на великі сніги, а туман – на відлигу.
– День на Михайла похмурий і на деревах іній – до хорошого врожаю.
– Від Михайла зима морози кує.
– Якщо на Михайла ніч ясна, то буде зима сніжна й красна.
Що не можна робити 21 листопада
- У цей день категорично забороняється займатися важкою фізичною працею та прибирати в будинку.
- Сьогодні не можна нікого обманювати та робити навмисно шкоду.
- Не можна цього дня відчувати негативних емоцій – злитися, сваритися, лихословити та ображатися.