У давні часи День Андрія Первозваного називався "Калитою" і вважався днем ​​неодружених чоловіків. У Андрєєву ніч зазвичай дівчата гадали на долю і свого майбутнього нареченого. У народі також вважаю покровителем рибалок та моряків й усіх тих, чия робота пов'язана з водною стихією, пише 24 канал.

Читайте також День ангела Андрія 2022: прекрасні привітання у віршах, прозі та смс

Ким був Андрія Первозваний

Відомо, що Андрій народився у місті Віфсаїда, яке розташоване на півночі сучасного Ізраїлю. Його батько був рибалкою. Хлопець вирішив не одружуватися і присвятити себе Господу.

Саме Андрій став першим послідовником Ісуса, тож тому його називають "Первозваним". Він усюди слідував за Христом, бачив його чудеса, був з ним у час страждань та став свідком його воскресіння. Бог його обдарував апостода здатністю зцілювати людей від будь-яких хвороб.

Через діяння Андрія Первозваного та його сильну віру правитель Егіат, який був язичником, у місті Патри наказав стратити Андрія, розіп'явши на хресті.

Значення та традиції Дня Андрія Первозваного / Фото з відкритих джерел

Традиції відзначення Дня Андрія Первозваного

У свято Андрія Первозваного віряни відвідують відвідати храм й моляться за незаміжніх дівчат, адже вважається, що Андрій Первозваний дарує сімейне щастя та хорошу долю.

За давньою традицією у ніч на Андрія дівчата збиралися, щоб поворожити на судженого. Згодом приходили хлопці й влаштовували спільні гуляння. В народі цей день називали "Андріївські вечорниці" або "Калита".

Читайте також Як ворожити на Андрія: найдивніші методи ворожіння і чи дозволяє церква пророчити собі майбутнє

День Андрія Первозваного також має свої заборони. У свято не рекомендується шити, ткати, прясти, та займатися різним рукоділлям. Це час Різдвяного посту, тож не можна вживати молочні, м’ясні продукти та яйця й не бажано влаштовувати гучні гуляння з алкоголем.

Оскільки свято є не лише народним, а й церковним, то Церква забороняє ворожити, адже це суперечить християнству й не має нічого спільного із ним.

Традиції та народні прикмети у День Андрія Первозваного / Фото "Телеграф"

Народні прикмети у День Андрія Первозваного

  • Йде сніг і не тане – лежатиме ще 110 днів.
  • Якщо сніг не випав, то зима буде теплою.
  • Якщо холодно, але світить сонце, значить у наступному році буде вдалий урожай.
  • Якщо тиха вода, то це до теплої зими, якщо шумна – будуть тріщати морози, варто очікувати хуртовини й бурі.
  • Якщо напередодні йде сніг, то буде хурделиця цілий тиждень.