У церкві немає особливих правил, кого можна брати за свідків, а кого ні. Однак важливо, щоб вони були хрещені, зазначає LifeStyle 24.

Важливо Чи можуть хрестити дитину батьки, які не вінчалися у церкві

Хто не може бути свідками

Не варто брати за свідків пару, яка розлучилася. Річ у тім, що вони не змогли побудувати своє сімейне щастя, тому не стають хорошим прикладом для молодят. Крім того, церква виступає проти цивільних шлюбів. Тож людям, які не узаконили свої стосунки, також краще не бути свідками.

Перед церемонією вінчання необхідно порадитися зі священником храму, у якому збираєтесь її проводити. Він детально розповість вам про церковний шлюб та точно скаже, хто може бути свідками, а хто ні.

Свідки на вінчанні Церемонія вінчання / Фото Canva

Про церемонію вінчання

  • Закоханій парі не можна вінчатися у період посту. У цей час заборонено розважатися, вживати алкоголь, також є певні обмеження в їжі. Молодятам варто лише розписатися, якщо є велике бажання.
  • Планувати вінчання, крім того, не слід на великі церковні свята. Наприклад, на Великдень, Різдво Христове та Вербну неділю.
  • Якщо шлюб розпадається, то повінчатися вдруге можна. Священники просто проводять більш скромну церемонію. Однак укладати церковний шлюб втретє вже забороняється.