Що сталось із 10-річним хлопчиком

Як повідомляє ВВС, інцидент стався у місті Скарборо, що в британському Йоркширі. 31 липня британський школяр відпочивав на морі. Дитину віднесла хвиля у відкрите море, а в небезпечній ситуації хлопчика врятувала документальна стрічка "Порятунок життя у морі".

Дивіться також 7 цікавих кіноляпів, які зміг би побачити тільки уважний кіноман

Дитина згадала, що не варто намагатись подолати хвилю, а лягти на воду, розставивши руки і ноги. Хлопчик зробив це і упродовж більше години голосно кликав на допомогу. Продрейфувати дитині довелось через всю затоку, поки рятувальники не знайшли його.

"Як виявилося, він дивився документальний фільм BBC "Порятунок життя у морі" і використав пораду звідти. Ми захоплюємося цим хлопцем, адже він зумів зберегти спокій і строго слідувати порадам з безпеки в страшних і стресових обставинах. Якби він цього не зробив, результат міг би бути зовсім іншим", – розповів рятувальник Лі Мертон.

Що відомо про стрічку

Це багатосерійний проєкт, який створили для інформування британців про небезпеки на воді. Головними героями документального фільму є рятувальники Королівської станції RNLI. У кожному епізоді вони вирушають на допомогу людям та розповідають, як врятуватись у різних ситуаціях.

Якщо людину віднесло хвилею у море, фахівці у фільмі рекомендують:

  • Не панікувати та оцінити шанси виплисти на берег. Якщо хвилі на морі потужні, варто опиратись інстинкту плисти проти течії і лягти на воду, як це зробив 10-річний хлопчик. Якщо ж плисти, ви можете швидко втомитись і зрештою потонути.
  • Гучно гукайте про допомогу.
  • Якщо хвилею віднесло надувний матрац, потрібно обережно стати на нього та махати чимось яскравим людям, які видніються на березі. Для цього згодить парео, капелюх або ж навіть купальник.
  • При змозі захистіться від сонячного удару та чекайте на допомогу.