За що критикують "365 днів"

Еротичний фільм вийшов на стрімінговій платформі 7 червня. Всього кілька днів знадобилось стрічці, аби очолити рейтинги Netflix та змусити про себе говорити весь світ. Та з приходом чималої слави з'явилась і нещадна критика, повідомляв 24 канал.

Дивіться також Еротичний фільм "365 днів" став хітом Netflix: фото та відео 18+

За сюжетом, італійський мафіозі викрадає дівчину, образ якої бачив, коли був при смерті. Массімо Торрічеллі дає їй всього рік, аби закохатись. Якщо ж почуття у полячки Лори так і не спалахнуть, чоловік просто відпустить її.

Дивіться трейлер до фільму "365 днів": відео 18+

Викрадення дівчини, яке описане у фільмі, та спонукання її до сексу викликали гостру реакцію. Так, співачка Даффі заявила, що була жертвою сексуального насилля та вважає, що стрічку не повинні ніде транслювати, щоб не заохочувати інших до насилля і не пропагувати секс-рабство.

"365 днів" вихваляє жорстоку реальність сексуальної торгівлі, викрадення людей і зґвалтувань… Я просто не уявляю, як Netflix міг не помітити, наскільки це недбало, нечутливо і небезпечно,
– заявила Даффі.

Окрім цього, у мережі також відреагували на еротичну стрічку. Психологи побачили в ній так званий Стокгольмський синдром, коли жертва захищає свого кривдника та навіть закохується в нього.

Реакція актора Мікеле Морроне на звинувачення

Представники Netflix вирішили утриматись від коментарів скандалу та не забирати "365 днів" з платформи. А от авторка книги, за якою був зняти фільм, залюбки розповіла про задум.

"Всі ці люди, які аналізують фільм і придумують теорії про Стокгольмський синдром, схоже, забувають, що подібна історія існує в культурі вже багато років! Просто подумайте про "Красуню і Чудовисько". Я можу тільки шкодувати, що не придумала нічого більш новаторського, але я ні про що не шкодую. Моя книга і фільм призначені для дорослих, які можуть мислити самостійно і відрізняти реальне життя від фантазій кіно. Це не для дітей і людей, які вірять усьому, що бачать на великому екрані", – заявила Бланка Ліпінська E! News.

Прокоментував ситуацію і італійський актор Мікеле Морроне, який зіграв мафіозі у фільмі. Він наголосив, що у ХХІ столітті не може бути жодних обмежень у мистецтві, а кіно – це частина цього.

Спекотно Найсексуальніші фото Мікеле Морроне – зірки еротичного фільму "365 днів"

"Важливо пам'ятати, що фільм заснований на художньому творі… Думаю, глядачі знають, що те, що вони бачать на екрані, не завжди реально, але моє завдання як актора полягало в тому, щоб зробити це реальним. Іноді ми дивимося кіно і вболіваємо за "поганих хлопців", знаючи при цьому, що вони роблять погані речі, і розуміючи, що в реальному житті така поведінка є абсолютно неприйнятно. Я розумію, через що почалася критика, і радий, що ми говоримо про це. Я думаю, ми повинні бути обережні, щоб не обмежувати мистецтво. Як щодо фільмів про війну, злочини, вбивства, знамениті фільми про мафію?" – зазначив Мікеле Морроне.

Також актор зізнався, що після виходу в прокат "365 днів" люди ще більше звернули увагу на питання секс-рабства, тому стрічка змушує порушувати важливі теми. Водночас Мікеле Морроне заявив, що не схвалює будь-яке насилля у реальному житті, тому його роль – це не частина агітації за секс-торгівлю.