Це свято на рівні держави задекларував тогочасний президент України Леонід Кравчук. Згідно з документом, встановили нове професійне свято працівників засобів масової інформації – День журналіста.

Читайте також День журналіста – найкраща підбірка привітань у листівках

День журналіста 6 червня – не єдина дата, яку відзначають представники ЗМІ в Україні. Крім цього свята існують ще такі дати:

Всесвітній день свободи – 3 травня
Міжнародний день солідарності журналістів – 8 вересня
День україномовної преси – 12 листопада
День працівників радіо, телебачення і зв'язку України – 16 листопада.

Професійний день журналістів давно перестав бути святом для обмеженого кола людей. Наразі важко недооцінити важливість роботи журналіста. Саме представники цієї професії несуть на загальнолюдський рівень інформацію, займаються просвітницькою діяльністю. Зрештою, журналістів вже охрестили "четвертою" гілкою влади.

6 червня в Україні святкують День журналіста
6 червня в Україні святкують День журналіста

День журналіста у світі

День журналіста у світі офіційно святкують 8 вересня. Журналісти, які працюють у спортивній сфері святкують професійне свято 2 липня. Саме в цей день у 1924 році в Парижі почала працювати Міжнародна асоціація спортивної преси.

З 1991 року, у першу неділю березня відзначається Міжнародний день дитячого телебачення і радіомовлення. Свято запровадили з метою привернення уваги до прав дітей і молоді. Ефір цього дня присвячують дітям: в ефірній сітці стоять мультфільми, дитячі передачі та кіно.
3 травня відзначається Всесвітній день свободи друку. Свято запроваджене у 1993 році з ініціативи Генеральної асамблеї ООН. Всесвітній день свободи друку нагадує про те, що свобода друку і вираження думок – серед основних прав, закріплених у декларації прав людини.
З 1996 року 21 листопада у світі відзначають Всесвітній день телебачення. Телебачення має постійний вплив, адже акцентує найбільшу увагу людей на конфліктах і небезпеках світового масштабу.