Відомий український мовознавець Олександр Авраменко зазначає, що з великої букви пишуть назви історичних подій, свят і знаменних дат. Він пояснює, що день народження не входить у наведений список.

Дивіться також Подарують усмішку у день народження: позитивні привітання зі святом

Як правильно писати "З днем народження"

Олександр Авраменко розповідає, що "день народження" потрібно писати з маленької літери, однак навіть тут є винятки. Велику букву можна використати, якщо дуже поважаєте та цінуєте іменинника, тому хочете так висловити йому свою повагу. Мовознавець зауважує, що це такий стилістичний спосіб. Чоловік ділиться, що й сам вітає близьких людей з великої букви.

З днем народженняЯк вітати з днем народження / Фото Freepik

Чому не можна вітати з днем народження швидше

  • Ще від наших предків передалася прикмета, що іменинників не варто вітати наперед. Так ви випадково можете накликати у життя проблеми.
  • Вважається – якщо привітати з днем народження заздалегідь, то на людину чекають неприємності й навіть трагічні події. Зокрема, може погіршитися стан здоров'я або не здійснитися заповітна мрія.
  • Щоб уникнути негативних наслідків, потрібно зробити пиріг з гречкою та яйцем і розламати його над головою людини, яка святкує день народження. Далі його потрібно поставити десь на перехресті.