Багато хто вже знайомий, що є як корисні, так і шкідливі жири. Корисні жири можна отримати, вживаючи авокадо, червону рибу, оливкову олію. Шкідливі (трансжири) – у смаженій їжі, випічці та інших продуктах. Вони напряму впливають на здоров'я волосся.

Дивіться також Як зробити стійкий макіяж у спеку: ви будете здивовані результатом

Цю тему дослідили у Токійському медичному університеті. Дорослих мишей поділили на групи. Одну годували стандартним раціоном, іншу – їжею з високим вмістом жирів. Команда припустила, що друга команда страждатиме від випадіння волосся – і не прогадала.

У мишей, що вживали їжу з високим вмістом жирів, з часом з'явилися залисини. Особливо це проявлялося у старших особин.

Як пов'язані жири та випадіння волосся

Автори дослідження вважають, що шкідливі жири виснажують стовбурові клітини у волосяних фолікулах. Саме ці клітини відповідають за ріст волосся: вони активуються та формують здоровий корінь, так волосина починає рости. За нездорового циклу росту клітини не активуються, а волосся випадає.

Високий вміст жирів у харчуванні призводить до того, що до організму потрапляють запальні молекули, які перешкоджають кисню надходити до фолікула. Регенерація не відбувається.

Як запобігти випадінню волосся

Втрата волосся – проблема багатьох. Поширена думка, що зазвичай тільки чоловіки страждають на алопецію та втрачають волосся. Та жінки зіштовхуються з цією проблемою упродовж життя, їх близько 50%.

Харчування – не єдиний фактор, що впливає на здоров'я волосся, однак його варто нормалізувати. Додайте до раціону велику кількість свіжих овочів, зелені та фруктів. Уникайте стресових ситуацій та оминайте такі продукти:

  • смажена їжа,
  • сири,
  • ковбасні вироби,
  • випічка.

Якщо ви попрацюєте над цим фактором, вже побачите перші результати.