Зірка української сцени вперше підтримала білорусів вчора, 11 серпня, опублікувавши відеоролик на феміністичну тематику. У відео жінки з Білорусі спростовують сексистські висловлювання Лукашенка. Рух під назвою #ЯнеВещь, до якого приєдналась Полякова в мережі, набирає все більшої популярності. До слова, його підтримала українська телеведуча Маша Єфросиніна.

До теми Знаменитості, які підтримали чи засудили протести в Білорусі

12 серпня співачка Полякова опублікувала нове звернення до білорусів та українців, засудивши дії Лукашенка, який "натравив" на мітингарів військові структури та сфальсифікував результати виборів на власну користь.

Немає ніяких виправдань подібної жорстокості! І ніяка влада не варта каліцтв і життів! Чіплятися за неї такими маніакальними засобами може тільки психічно хвора людина! Я не можу дивитися на те, з яким завзяттям б'ють людей ті, хто покликаний їх захищати! Це підло! Це жахливо! Так не можна!!! І це ні до чого доброго не приведе! А ще більше я обурена тими, хто це все намагається пояснити і виправдати,
– написала Полякова у профілі в інстаграмі.

Артистка додала також цитату Ніколо Макіавеллі для сьогоднішньої ситуації в Білорусі: ""Правитель, який має за ворога весь народ, не убезпечить себе ніколи; чим більше до великих жорстокостей буде він вдаватися, то меншти стане його державний лад"

"Люди, бережіть себе! Білорусь, живи!!!" – палко підтримала білорусів на завершення Полякова.

Протести у Білорусі: основне

  • Після оголошення результатів президентських виборів 9 серпня кілька сотень активістів почали виходити на мирні акції протесту.
  • Білоруси не погоджуються з офіційними результатами виборів та вважають їх сфальсифікованими. Міжнародна спільнота підтримує їх у цьому.
  • Мирні демонстрації перетворились на сутички із силовиками. ОМОНівці під час жорстоких розгонів мирних активістів застосовують світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
  • Наразі жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.
  • Відомо про одного загиблого, щонайменше 1,5 тисячі постраждалих. Крім того, приблизно 6 тисяч людей затримали.