Бурштинову кислоту використовують для стимуляції росту рослин та підвищення їхньої стійкості до стресових умов. Втім, якщо одним рослинами вона допоможе розвиватись, то інші – можуть від неї загинути. 24 Канал підкаже, чим корисна і для кого категорично не можна використовувати бурштинову кислоту.

Дивіться також Перевірте ці моменти: 5 причин, чому жовтіє листя на смородині

Користь бурштинової кислоти

Ось кілька способів застосування бурштинової кислоти для рослин.

  • Замочування насіння. Покладіть насіння в розчин бурштинової кислоти, щоб збільшити ріст та полегшити приживання рослин. Додайте 1-2 грами бурштинової кислоти до 1 літра води та залийте насіння цим розчином на декілька годин або навіть на ніч перед посівом.
  • Обприскування рослин. Розчиніть 0,5-1 грама бурштинової кислоти в 1 літрі води та зволожуйте рослини цим розчином. Це сприятиме розвитку листя та загальному здоров'ю рослин.
  • Застосування в підживленні. Бурштинова кислота може слугувати підживлювальним розчином для рослин. Залежно від типу рослин та їхніх потреб, додайте невелику кількість кислоти до розчинів мінеральних добрив або органічних екстрактів.
  • Боротьба з хворобами. Стан слабких рослин можна покращити бурштиновою кислотою. У цьому випадку застосовують її найміцніший 2,5% розчин. Ним потрібно повністю обприскувати рослину 10 хвилин. Таку процедуру можна повторити за кілька тижнів.

У яких випадках бурштинова кислота буде шкідлива

Бурштинова кислота, як правило, не є шкідливою для більшості рослин. ЇЇ використовують для стимуляції росту та покращення здоров'я рослин. Проте, існують кілька випадків, коли використання бурштинової кислоти може бути недоречним.


Бурштинова кислота / Фото Yantar.ua

  • Деякі рослини можуть бути чутливими до впливу бурштинової кислоти. Це можуть бути окремі сорти орхідей, хризантеми або інші види рослин. Якщо у вас є певні рослини, що можуть бути чутливими до речовини, потрібно окремо вивчати догляд за кожною з них.
  • Важливо дотримуватися правильного дозування бурштинової кислоти. Надмірне використання може мати негативний вплив на рослини, особливо якщо її застосовувати в концентрованому вигляді без розведення.
  • Неправильне використання теж може бути причиною того, що бурштинова кислота шкодить. Якщо її використовувати з порушенням вказівок, це також може призвести до негативних наслідків.