Проте багато цікавинок лишилось за кадром, пише Вilshe.com.

Секрет Дамблдора

На роль Дамблдора спочатку був затверджений Річард Харріс, який і зіграв чарівника в першій частині фільму. У серпні 2002 року актор раптово помер і на його місце прийшов Майкл Гембон.

Бажаний поцілунок Гаррі

Зіграти роль Чжоу Чанг хотіли одразу аж три тисячі актрис. Вони мріяли поцілуватся Гаррі Поттером. Але лише Кеті Льюнг вдалося обійти всіх претенденток.

Три Герміони

У зйомках фільмів про хлопчика-чарівника брали участь 3 дублерші Емми Уотсон, а ось у Редкліффа – був всього один дублер.

Тест: Що ви знаєте про магічний світ Гаррі Поттера: перевірте свої знання

Тільки англійці

До початку роботи над "Філософським каменем" Роулінг попередила продюсерів: весь акторський склад повинен бути родом з Великобританії, інакше фільму не буде. Продюсери змогли підібрати блискучих акторів. Так, у фільмі зіграли Хелена Бонем Картер, Гері Олдман, Алан Рікман, Джейсон Айзекс і багато інших.

Актори інших національностей з'являються лише у фільмі "Гаррі Поттер і в'язень Азкабану", так як того вимагав сценарій.

Чарівна і мініатюрна школа

Для зйомок загального плану школи чарівництва була використана модель в пропорціях 1:24, над якою працювали 88 художників.

Куди зник ніс Лорда Волдеморта

Щоб зробити Волдеморта безносим, на обличчя Рейфа Файнса прикріпили різнокольорові точки, які служили своєрідними маркерами для подальшої комп'ютерної обробки. А в іншому страхітливий вигляд злого чарівника – заслуга гримерів.

Тенісний м'ячик і ельф

Таких персонажів, як ельф Доббі, знімали частинами, а потім моделювали на комп'ютері. Під час зйомок тіло ельфа заміняв тенісний м'ячик на довгій палиці. Саме з цією конструкцією актори розмовляли перед камерою.

Десяток машин і одна верба

Літаючий автомобіль батька Рона Візлі з "Таємної кімнати" був створений за спогадами Джоан Роулінг. Під час зйомок сцени з гримучою вербою, Руперт Грін і Деніел Редкліфф знищили 14 однакових машин.

Два будинки Хагріда

Щоб актор Роббі Колтрейн, який грав Хагріда, виглядав в кадрі велетнем, для сцен в повний зріст йому підібрали дублера висотою 210 сантиметрів.

До того ж декоратори пішли на хитрість: вони зробили дві хатини, одну нормального розміру (в ній знімали внутрішній план), і другу, меншу, щоб Хагрід поряд з нею виглядав гігантом.

Сотня людей... для одного павука

Щоб привести в дію механізм, який зображає гігантського павука Арагога, знадобилось 100 осіб.

Будівництво декорацій

Багато часу зайняла підготовка декорацій Косого провулка, наприклад, на створення одних тільки декорацій магазинчика близнюків Візлі було витрачено 3 місяці.

Читайте також: Усі фільми про Гаррі Поттера зібрали в одне коротке відео

Тонни "чарівних речей"

Весь реквізит з восьми фільмів про Гаррі Поттера зберігається на п'яти величезних складах. До цього числа входять кілька тисяч предметів меблів, 12 тисяч виготовлених вручну книжкових томів, 40 тисяч "чарівних штучок" з магазину Візлі.