Особливо самшит піддається атакам комах в літній сезон. Вони значно знижують здоров'я куща й можуть призвести навіть до загибелі. Дізнаймося, що робити з шкідниками на самшиті.
Це цікаво Просто полийте цим листя капусти: білокрилка відпаде сама
Шкідники самшиту
- Самшитова вогнівка – шкідник, який робить багато біди для цих кущів. Це нічний метелик, який покриває рослину павутиною та живиться соком листя та стебел. Це призводить до того, що рослина швидко сохне та гине.
Самшитова вогнівка / Фото Super Agronom
Якщо шкідник не сильно заразив кущ, можна спробувати народні засоби. Найдієвішим буде розчин гірчичного порошку. Знадобиться 100 грамів речовини та 10 літрів теплої води. Розчин треба настоювати 2 дні, потім можна обробляти.
Гірчичний порошок / Фото "М'ясна індустрія"
- Павутинний кліщ найчастіше розповсюджується, коли сухо й тепло. Комаха живе на зворотному боці листя, втім гілки також обвиває павутинням. Кліщ п'є сік рослин, від чого з'являються жовті плями. Згодом листя обсипається. Від цього шкідника використовують розчин господарського мила.
Павутинний кліщ / Фото Super Agronom
- Комаха під назвою галиця відкладає личинки на самшиті. Вони також живляться клітинним соком, а самшит через них припиняє ріст. Для лікування кущі обробляють інсектицидами – спеціальними речовинами для боротьби зі шкідниками.
Галиця / Фото Super Agronom
- Листоблошка переважно живе в кроні куща й відкладає там яйця, з яких вилуплюються личинки. Від того, що вони харчуються чагарником, листя починає скручуватися. Якщо помітні ознаки ураження, кущі обробляють також інсектицидами.
Листоблошка / Фото oGorodniki
Догляд за самшитом
- Дотримуйтесь правильного поливу. Особливо, якщо на вулиці тепла та суха погода, слідкуйте, щоб земля під рослиною не пересихала.
- Оберіть під самшит частково затінене місце, оскільки через надмірне сонце втрачає свою привабливість та вже не може протидіяти зовнішнім чинникам.
- Періодично вносьте добрива – особливо зверніть увагу на речовини з азотом. Якщо його бракує – на листі з'являється червоний відтінок.
- Проводьте обрізку куща двічі упродовж сезону, використовуючи лише чисті інструменти.