Досвідчені садівники виділили 5 рослин, які краще не садити. Зокрема, це штамбова козяча верба, мальва, ялівець, флокс і кінський каштан.

До речі Підійдуть навіть ледачим: 7 кімнатних рослин, які можна не поливати кілька тижнів

Мальва (садова шток-троянда / рожа городня)

Грибкові захворювання цієї квітки не вражає сусідні рослини. Втім, вони не дають мальві нормально рости і розвиватися.

Флокс

Ще одна популярна і красива рослина – флокс. Однак, коли садите її у своєму саду, будьте готові до боротьби з борошнистою росою. Тож якщо хочете, щоб флокси постійно цвіли, доведеться регулярно лікувати й уважно доглядати за ними.

Зверніть увагу Не підживлюйте цибулю цими добривами: список

Ялівець

Цікаво, що ялівець також входить до списку проблемних рослин. Він заражається іржею, боротися з якою важко. Хворий ялівець може заразити грушу, горобину і яблуню. До речі, спори розлітаються на 100 метрів. Тож якщо у сусіда росте ялівець, він може заразити і ваші плодові дерева поблизу.

Кінський каштан

Це дерево красиво цвіте, хоча має специфічний запах. Кінський каштан не рекомендують садити у середній смузі. В умовах прохолодної і дощової погоди він швидко заражається різноманітними грибковими захворюваннями, які важко лікувати.

А ви знали? Як правильно обрізати вишню восени, щоб був добрий урожай

Штамбова козяча верба

Це дуже цікава та водночас проблемна рослина. Штамбова козяча верба сильно і часто хворіє на іржу. Тож на її листочках з'являється наліт.