Під час прогулянок з собакою варто остерігатися певних рослин, бо тварини можуть ними отруїтися. Ознаки такого стану – блювота, діарея, тремор. Про які небезпечні рослини йдеться – знає 24 Канал.

Цікаво Не поливайте рослини таким чином, бо зів'януть

Небезпечні рослини для собак

Нарциси несуть загрозу для собак. У їхньому складі містяться дуже шкідливі речовини, зокрема, оксалати кальцію. Дивіться, аби собака не почала викопувати їх на ділянці. Отруєння викликає подразнення ротової порожнини, слиновиділення, діарею, підвищене серцебиття.


Нарцис / Фото "Аграрії разом"

Крокуси складаються з речовини – колхіцину, яка є в листі та стеблах. Будьте обережні, бо ця рослина – може призвести до смерті як собаку, так і людину. Симптоми отруєння крокусом – нудота, судоми, блювання.


Крокуси / Фото "Флоріум"

Аби отруїтися лілією, іноді достатньо просто лизнути пилок. Це дуже часто трапляється з собаками, від чого в них починає боліти живіт. Якщо проігнорувати ці ознаки – стан може погіршуватися.


Лілії / Фото Pixabay

Тисом часто прикрашають території біля будинків. Для собак є токсичними такі види: японський, англійський й тис китайський. Собака може отруїтися, лише пожувавши гілку. Про це свідчитиме виділення слини, блювання, важке дихання.


Тис / Фото ПДАУ

Проковтнувши насіння рицини, собака чи кішка може зіштовхнутися з печінковою або нирковою недостатністю. Може бути й смерть. Отруєння проявляється браком апетиту, сильною спрагою, лихоманкою та загальною слабкістю.


Рицина / Фото "Аграрії разом"

Хризантеми є небезпечними для собак. Навіть малі шматки листя провокують блювоту та судоми. Водночас вони дуже гарно пахнуть, тому собак приваблює їхній аромат.


Хризантеми / Фото "Аграрії разом"

Будьте обережні з азалією. Якщо собака з'їсть частину квітки, може не просто отруїтися, а й мати порушення роботи серця.


Азалія / Фото Sad.ua

Красиві, але небезпечні конвалії часто подобаються собакам. Однак містять отруту, споживши яку, в собаки може зупинитися серце. Уважно спостерігайте, аби собака не з'їла рослину.


Конвалії / Фото "Сам собі агроном"