Рослини без води довго не протягнуть. Хіба за умови, якщо падають дощі. У інших ситуаціях варто слідкувати за поливом. Щоб знати, чи потребують саджанці води, запхайте палець в землю на 5 сантиметрів, якщо суха – значить час. Що ще треба пам'ятати при поливі рослин в спеку – розкаже 24 Канал.
Спробуйте й ви Огірки перестануть сохнути, якщо врахуєте ці моменти
Правила поливу в спеку
Побутує думка, що саджанці треба поливати суто пізно ввечері або рано вранці, аби вода не попекла листя в спеку. Водночас якщо ви бачите, що рослина починає засихати на сонці, не чекайте конкретного часу. Бо в цей період насадження може зів'янути.
Корисною процедурою в літню пору є мульчування. Накрийте землю будь-яким органічним матеріалом, аби зберігалася волога та не було пересихання. Можна замульчувати навіть бур'яном після того, як земля прогрілась на 7-10 сантиметрів. Завдяки мульчуванню не доведеться постійно розпушувати ґрунт.
Мульчування / Фото "Аптека садівника"
Рослини переважно негативно реагують на різкі перепади температур. Краще поливати рослини під корінь. Мокре листя є дуже сприятливим для розвитку грибків і хвороб, надто – коли густа посадка. Поливайте суху землю водою та щедро вносьте воду під корінь. Так буде ефективніше.
Саджанцям не подобається дуже холодна чи крижана вода з колодязя. Оптимально вона повинна бути +18 градусів, найкраще – відстояна й нагріта сонцем. Коли спостерігається хороша тепла погода, налийте воду в бочки чи інші місткості та залишіть під сонцем. І тоді можете поливати.
Полив рослин / Фото Freepik
- Щодо частоти поливу, тут треба орієнтуватися по самих рослинах. Деякі потребують води щоденно, інші – раз у 2-3 дні, менш вологолюбні – раз у тиждень.
Важливо також не переливати насадження. Бо якщо земля буде дуже вологою, коріння може загнити. Також у таких ситуаціях швидко розповсюджується грибок. І тоді вже не вийде врятувати. Так само не чекайте, поки рослини почнуть засихати.