Якщо ви гризете нігті, це може спровокувати розлади травної системи, адже під нігтями, живе дуже багато мікробів, пише lifehacker.

Читайте також: Як засвоїти корисну звичку: перевірені лайфхаки

Як позбутися звички гризти нігті

1. Підстригайте нігті

Вам буде важко загризти ніготь, якщо він буде короткий.

2. Робіть манікюр у професійного майстра

Вам буде шкода зіпсувати дорогий та красивий манікюр. Можна також покрити нігті гелем або акрилом, а відгризти таке складно.

Читайте також: Чи шкідливий гель-лак для нігтів: міфи та реальність

3. Бережіть нігті поступово

Від поганої звички слід відмовлятися поступово. Спершу виберіть один палець і залиште його у спокої. Після цього додайте до кількості нігтів під забороною інші, поки звичка не зникне повністю.

4. Використовуйте спеціальні гіркі покриття

У косметичній індустрії уже придумали лаки і емалі проти обгризання нігтів. Ці засоби продаються як в аптеках, так і в магазинах з косметикою.

5. Заклейте нігті пластиром

Ви можете подумати, що такий спосіб дуже кардинальний, зате він справді ефективний.

6. Поспостерігайте за собою

З’ясуйте для себе, у яких ситуаціях або в якому емоційному стані ви хочете зробити цю звичку. Коли ви знатимете причину – вам буде набагато простіше себе контролювати.

7. Замініть одну звичку на іншу

Щоб забути про звичку, фахівці радять потримати щось в руках, аби відволікти увагу: потиснути іграшку-антистрес, покрутити спінер, або просто поклацати авторучкою.

8. Зверніться до лікаря

Часто обгризання нігтів означає про психологічне перевантаженнях. Якщо ви спробували безліч способів, а звичка залишилася – зверніться до лікаря.