Для тривалого зберігання підходять пізні сорти яблук, бо у ранніх занадто тонка шкірка й вони швидше псуються. Якщо зимові можуть пролежати пів року, то літні сорти можуть зберігатися не більше ніж місяць. Тож ми зібрали для вас корисні поради, як продовжити термін зберігання яблук, зазначає 24 Канал.

Читайте також Як створити приємний запах у своєму домі: 5 важливих секретів затишку

Правила зберігання яблук в домашніх умовах

  • Для зберігання у квартирі виберіть сухе та прохолодне місце. Фрукти можна розкласти у картонні ящики та дерев'яні коробки. Щоб уберегти фрукти від вологості й грибка, тару можна засипати лушпинням або тирсою листяних дерев. Укладати яблука в ящики варто так, щоб плодоніжки дивилися в одну сторону і не пошкодили сусідні плоди.
  • Чудовим місцем для подовження терміну придатності яблук є холодильник, адже там вони можуть зберігатися свіжими 6-8 тижнів.
  • Яблука рекомендується розподілити на невеликі партії вагою 3-4 кг. Важливо, щоб фрукти були одного сорту. Розкладіть їх у пакети та зав'яжіть. Також зробіть кілька дірок в упаковці, щоб яблука не згнили.
  • Ще хороший спосіб зберігання яблук – у папері. Кожен фрукт обгорніть в папір або газету і поставте хвостиком вгору в ящик. Також яблука в папері можна викласти в холодильник.

Як зберігати яблука у квартирі та погребі – основні правила / Фото Unsplash

  • Ні в якому разі не можна мити чи витирати яблука. Стиглі плоди покриті восковим матовим нальотом, це їх захист від гниття. Позбавивши фруктів цієї оболонки, зберегти яблука не вдасться.
  • Не можна зберігати яблука з іншими фруктами. А все тому, що яблука виділяють етилен (газоподібний гормон), який змушує інші фрукти та овочі швидше достигати. Тому варто класти їх до окремих картонних коробок чи ящичків.
  • Обов'язково перед зберіганням перевірте яблука – видаліть плями та швидко споживайте пом'яті плоди. Якщо ви цього не зробили, то інші яблука теж можуть зіпсуватися за короткий термін.
  • Важливо! Яблука ні в якому разі не можна зберігати в погребі поруч із картоплею, інакше вони покриються плямами й почнуть гнити.
  • Також гарний варіант зберігання плодів – засипати яблука сухим піском чи деревною стружкою. Не рекомендується використовувати солому, тому що яблука почнуть погано пахнути.