Коли ми отримуємо у подарунок букет живих квітів, то завжди хочемо зберегти їх свіжими якомога довше. Тому важливо правильно доглядати за квітами у вазі. 24 Канал підготувати секрети, які стануть у нагоді кожній господині.

До теми Від айстри до лаванди: які квіти сіють на розсаду в березні та як правильно це робити

Головні поради для збереження квітів

Не допускайте спраги, але й не "заливайте" їх

Щоб квіти довше стояли, потрібно давати їм достатньо води. Якщо ви лиш купили квіти і вони ще якийсь час будуть без вази – попросіть упакувати їх в індивідуальний контейнер з водою чи оберніть стебла у вологі паперові рушники.

Ставити букети краще у фільтровану воду, яка очищена від хлору та солей. Якщо немає фільтру, то кип’ятіть воду і охолоджуйте. Головна порада – воду міняйте щодня. Стежте, щоб рослинам у вазі вистачало води. Але також квіти не варто “заливати”, адже деякі види потребують зовсім трохи води.


Як доглядати за квітами / Фото Pexels

Обрізайте стебла

Перш ніж поставити квіти у домашню вазу, підріжте стебла. Відріжте ніжки квітів приблизно на 3 – 5 сантиметрів від кінця під кутом в 45 градусів. Обрізати квіти краще гострим ножем. Потім щодня відрізайте по 1 сантиметру.

Також щодня видаляйте всі зів’ялі пелюстки та листочки. Особливо ретельно зачищайте стебла, які постійно у воді. Інакше – вони утворюватимуть бактерії, вода стане каламутною, з такою рідиною квіти швидко зав’януть.

Як подовжити життя квітам

Зрізані квіти не можуть отримувати поживні речовини з ґрунту. Натомість можна купити порошок для збереження свіжозрізаних квітів. До води також можна додати щіпку соди (пів чайної ложки на літр рідини). Це зменшить процес утворення бактерій.

Додавати у воду також можна аспірин, оцет та цукор. Крім того, довше підтримати свіжість квітів можна, змішавши воду з нашатирним спиртом.

І пам'ятайте, що квіти довше зберігаються в прохолодних місцях. Звісно, їх не треба десь ховати, але тримайте в стороні від камінів, батарей, обігрівачів і прямих сонячних променів.


Як доглядати за квітами / Фото Pexels

Особливості догляду за різними квітами

  • Гортензія та анемони п'ють багато води. Тому стежте, щоб у вазі завжди була свіжа вода. Також їх можна раз в день на хвилину занурювати в миску з холодною водою.
  • Гіацинти, нарциси та амариліси – єдині квіти, які люблять теплу воду. Водночас мімози люблять гарячу воду, а цвіт обприскуйте холодною.
  • Щоб довго стояли тюльпани щоранку занурюйте їхні стебла у крижану воду та підрізайте ніжки на 1 сантиметр в день. Якщо в приміщенні тепло, бажано додати у вазу кілька кубиків льоду.
  • Герберу потрібно опустити в воду на третину, інакше її стебло почне гнити.
  • Нарциси і троянди не люблять сусідів, тому їх краще ставити у окрему вазу.
  • Щоб гладіолуси довше стояли у воді, стебла злегка подряпайте голкою. Це роблять для кращого всмоктування води. Добре, коли стебла гладіолусів не торкаються дна ємності, в якій стоять.