Оцет – гарний помічник для багатьох господинь. Ним можна і почистити побутові прилади, і позбутися жирних плям, і навіть підживити насадження. А от як саме використати оцет у догляді за рослинами – розповість 24 Канал.

Дивіться також Не удобрюйте цим картоплю: 3 засоби, які зіпсують урожай

Використання оцту у догляді за рослинами

Оцет – це ефективний засіб для догляду за рослинами. Він має багато корисних властивостей, в тому числі можна використати у певних випадках.

  • Засіб для боротьби з бур'янами. Потрібно змішати оцет з водою у пропорції 1:1 та нанести на бур'яни або на їх коріння. Оцет допоможе висушити бур'ян та знищити його.


Кропива / Фото Crafta.ua

  • Засіб для свіжості квітів. Варто додати до вази з водою 2 столові ложки оцту та 1 столову ложку цукру. Цей розчин допоможе зберегти свіжість та здоровий вигляд квітів.
  • Засіб для боротьби зі шкідниками. Вносимо 2-3 столові ложки оцту до 1 літра води та розпиляємо розчин на листя рослин. Це допоможе знищити шкідників та захистити рослини від їх атак.


Обприскуємо рослини / Фото Газета "Затишок"

  • Засіб для підживлення рослин. Щоб приготувати такий розчин, треба додати 1-2 столові ложки оцту до 4 літрів води та полити ним землю під рослинами. Оцет допоможе збільшити кислотність ґрунту та підняти рівень поживних речовин.


Поливаємо квіти / Фото Земляк

  • Засіб для очищення горщиків. Варто змочити губку в оцет й трохи протерти горщики, щоб видалити забруднення.
  • Протигрибковий засіб. Оцет створює кислотне середовище, яке не підходить грибку. Для приготування розчину, розводимо 1 столову ложку оцту у 2 літрах води. Наносимо все на листя 2 рази на тиждень й після дощів.