У складі чаю є речовини, які підкислюють землю. Тож він може бути корисним для деяких рослин, але не варто брати чай з добавками та фруктами. Ми зібрали способи, як використовувати чайну заварку на городі.

Дивіться також Листя буде блищати: 4 найкращі засоби, якими варто протирати кімнатні рослини від пилу

Чайна заварка як засіб для городу

  • Заварка гарно впливає на квіти. Адже містить азот, фосфор, калій та залізо. А ще у її складі є кальцій, магній, марганець, мідь та цинк, які допомагають рослинам краще рости та розвиватись.
  • Чайна заварка допомагає боротися з деякими хворобами рослин та захищає їх від шкідників. Зокрема, від грибкових інфекцій.
  • Крім того, чай активує компост. Тобто, заваркою можна досягти розкладання органічних відходів й покращити якість одержуваного компосту.
  • Заварка підійде для боротьби з комахами в будинку або на ділянці. Цей засіб – абсолютно безпечний як для людей, так і для тварин.


Чайна заварка / Фото Тижневик Exo

Рекомендується використовувати чорний або зелений, бо в них більше танінів. Ці речовини відлякують комах та шкідників. Вони будуть втікати з вашої грядки від них.

Мурахам також цей засіб не сподобається. Треба взяти чайну заварку з водою в рівних кількостях та залити ним ділянку, де вони водяться. Таніни створять їм таке середовище, що вони довго не будуть вас турбувати.

Чайна заварка знадобиться й для мульчування. Вона затримуватиме вологу та покращить стан верхнього шару ґрунту. Також чай пригнічує ріст бур’янів, тож роботи на городі стане менше.