Парафін та віск можна відчистити за допомогою 3 простих трюків, які не потребують агресивних методів та не пошкодять скло, пише 24 Канал.

Читайте також Цитринова краса: 3 способи, як використати шкірку від мандаринів на новорічні свята

Фен

Звичайний фен з теплим повітрям може очистити скло від воску. Щоб позбутися залишків воску, тримайте гаряче повітря від фену біля забруднення, щоб віск розтопився. Візьміть дерев'яний, пластиковий чи гумовий шпатель (підійде і паличка від морозива, і лопаточка для смаження) та почніть забирати віск, випихаючи його за краї склянки.

Крихітні залишки воску треба також розігріти феном та обережно забрати за допомогою серветки.

Як відчистити віск зі скла / Фото Unsplash

Холод

Якщо на вашій місткості залишилося багато воску, не варто мучитись годинами та розігрівати весь віск – достатньо заморозити його.

Покладість у морозильну камеру посуд з воском та залиште на 30 хвилин. Після цього дістаньте місткість з холодильника та підчіпіть віск вістрям ножа або чимось із пласким кінчиком.

Окріп

Окріп – універсальний метод, який допоможе позбутися як залишків воску, так і цілих свічок, які розплавилися та прилипли до банки чи склянки.

Якщо у вас залишився недогарок свічки у місткості, залийте його окропом та залиште на деякий час. Гаряча вода не тільки розм'якшить віск, але і виштовхне його наверх – так віск може майже повністю забрати. Після цього обережно злийте гарячу воду та протріть стінки посуду серветкою, щоб забрати зайвий віск.

Залишки воску чи парафіну, які не хочуть відмиватися, можна покласти у посудину з водою та мийним засобом і закип'ятити. Залишки свічки за високих температур розплавлюються, а мийний засіб не дозволяє їм прилипнути до стінок знову.

Як відчистити віск зі скла / Фото Unsplash