Сіємо айстри: прості кроки до красивого цвітіння

29 квітня 2023, 12:01
Читать новость на русском

Айстра – красива квітка, яка є невибагливою у догляді. Як і кожна рослина, вона має свої особливості, без знання яких важко досягнути красивого цвітіння. Тож потрібно знати, як сіяти айстри в домашніх умовах.

Айстра – світлолюбна рослина, яка не любить тінь. Її треба поливати з обережністю, бо надмірна волога шкодить квітці. А ще вона добре росте на родючих землях. А от як сіяти айстру – поділиться 24 Канал.

Дивіться також Як правильно обрізати смородину, щоб не пошкодити кущі

Як правильно сіяти айстру

  • Починаємо з підготовки ґрунту. Їм потрібна добре дренована й поживна земля з нейтральним або слабким кислотним середовищем. Варто додати до ґрунту компост, перегній або інші органічні добрива, щоб забезпечити рослинам необхідну кількість поживних речовин.
  • Сіємо насіння. Це треба робити в середині весни, протягом квітня – травня одразу у відкриту землю. Якщо садити айстру насінням, період цвітіння буде довшим й квітка буде менше схильна до грибкових захворювань.


Насіння айстри / Фото Taya.com

  • Айстри варто сіяти вглиб десь на 2 сантиметри з дистанцією між рядами у 30 сантиметрів. Під час посіву насіння ґрунт має бути достатньо зволоженим. А якщо суха погода – треба мульчувати землю тонким шаром перегною чи компосту.
  • Регулярне зволоження – запорука росту квітів. Айстри потребують вчасного поливу, особливо в перші тижні після посіву. Треба уникати пересихання ґрунту, а також переливання водою, оскільки це може призвести до гниття коріння.
  • Землю біля айстр треба постійно розпушувати. Це треба робити після кожного поливу чи опадів. Обов'язково видаляємо бур'яни.
  • Розсаджуйте рослини. Якщо ви вирощували айстри з насіння в контейнері, то їх слід пересаджувати відразу після того, як з'являться перші листки. Розсаджувати рослини в землю треба в середині травня. Відстань між рослинами повинна бути десь 30 сантиметрів.


 Пересадка айстри / Фото Florisctics

  • Забезпечте правильний догляд. Айстри потребують підживлення розчином коров'яку, фосфором та азотними добривами.