Гортензія – дуже красива квітка. Вона відома своїми густими, круглими суцвіттями з великою палітрою білого, рожевого, синього або фіолетового кольорів. Потрібно врахувати особливості догляду за нею, бо вона може бути примхливою квіткою. Чим підживити гортензію – підкаже 24 Канал.

Дивіться також Врахуйте цю особливість: як садити жоржини, щоб вони цвіли все літо

Чим удобрювати гортензію

Гортензії добре ростуть на родючих та вологих ґрунтах. Тому для їх повноцінного росту та цвітіння треба забезпечити їх поживними речовинами. Основними корисними елементами для гортензій є азот, фосфор, калій, кальцій та магній.

Красиві гортензії
Красиві гортензії / Фото Procherk.info

Для підживлення гортензій потрібно використовувати органічні та мінеральні добрива. Найкращий час для підживлення гортензії – весна, до початку активного зростання і цвітіння.

Органічні добрива можна застосовувати у вигляді компосту, перегною, торфу або інших природних добрив. Вони мають достатню кількість поживних речовин та допомагають зберігати вологу в ґрунті.

Гній
Гній / Фото Junkstore

Мінеральні добрива мають багато поживних елементів та швидко діють. Рекомендується використовувати спеціальні добрива для гортензій, які містять достатню кислотність.

Важливо пам'ятати, що перед використанням будь-якого добрива треба вивчити інструкцію та дотримуватися рекомендацій щодо застосування.

Коли удобрювати гортензію

  • Перший раз гортензію необхідно підживити через місяць після того, як розтане сніг. Якщо сильні морози, краще відкласти. Для удобрення знадобляться швидкорозчинні поживні добавки, які допоможуть кущу відновитись обрізки. Підійде будь-яке мінеральне добриво.
  • Другий раз підживлювати варто під час активного розвитку пагонів. Якщо квітка повноцінно розвивається, треба внести калійне добриво. Якщо пагони не дуже добре розвиваються, краще внести азотне добриво. Також треба бути обережним з дозою: на відро з 5 літрами води треба взяти 20-30 грамів добрива.