Щоб такої ситуації не трапилось, є кілька елементарних порад, коли краще проводити збір плодів. Не меншу роль грає, як зривати яблука з гілок та в що їх класти.

Для городників Коли найкраще викопувати моркву і буряк, щоб вони довго зберігалися

Коли зривати яблука

Найкраще зривати яблука з дерев, коли надворі тепла та сонячна погода. Оптимальний час – після опадання роси. Буває так, що збір плодів відбувається після осінніх дощів. У такому разі мокрі плоди треба негайно висушити, а тоді вже ставити на охолодження. Якщо вже спостерігаються нічні заморозки, тоді треба трохи зачекати зі збором.

До речі, підморожені плоди не варто ставити на тривале зберігання. А якщо й дуже треба, то тримаємо їх недовго. Тому що такі яблука треба постійно оглядати. Який вплив матимуть морози на плоди, ще залежить від сорту.

У що краще класти яблука

Під час збору урожаю, плоди треба ставити у кошики або відра, виготовлені з мішковини. Добре, коли на тарі є дерев'яні або металеві гачки, щоб просто повісити її на дереві, а не тримати в руках.

Збір яблук
Збір яблук / Фото Pinterest

Також заздалегідь треба знайти пакети, які вміщують десь 18-25 кілограмів. Фахівці радять підстригати нігті коротко для збору урожаю, аби його не пошкодити. За потреби, поставте драбину, щоб дістати плоди, які ростуть високо.

Як правильно зривати яблука

  • Яблука треба тримати таким чином, аби вказівний палець був на плодоніжці. Так називають хвостик, який кріпить плід до дерева.
  • Тоді підіймаємо яблуко трохи вгору та повертаємо в бік. Якщо воно зріле, то буде відриватися легко.
  • Збір яблук починають з нижнього рівня крони, аби плоди не падали та не піддавались пошкодженню.