Малина – дуже поширена ягода в Україні, яка дуже швидко й активно росте. Тому садівники й люблять малину, бо вона не потребує якогось особливого догляду. Але існують певні правила, яких треба дотримуватися, щоб малина давала плоди, якими поділиться 24 Канал.
До теми Як отримати добрий врожай малини: важливі секрети вирощування ягоди
Коли обрізати малину
Обрізати малину можна вже після того, як зійде сніг. Треба видалити обламані та підмерзлі пагони ягоди.
Дуже важливо обрізати ті верхівки добрих пагонів, з яких будете збирати урожай. Пошкоджені гілки у верхній частині варто підрізати до здорової нирки. Висота куща має бути від 1 до 1,5 метра для того, щоб під час збору врожаю не потрібно було нагинати кущ.
Обрізання верхівки навесні має велике значення, оскільки воно пробуджує бруньки. Своєю чергою, з них будуть рости пагони, які принесуть гарний урожай.
Як правильно обрізати малину / Фото Pexels
Як підрізати малину
Весняна обрізка дещо уповільнює ріст центральних гілок, водночас до бруньок надходить більше корисних речовин. Процес обрізки виглядає так: одну частину куща підрізають до 20 сантиметрів від землі, іншу – на середині пагонів. Третю частину варто підрізати десь на 20 сантиметрів від верхівки. Таким чином, пагони даватимуть плоди одночасно.
- Пошкоджені та хворі гілки підрізають під корінь. Переважно залишають до 6 пагонів на кущ або до 16 на один погонний метр ряду, залежно від методу садіння малини.
- Найкраща дистанція між пагонами – щонайменше 20 сантиметрів. Пагони, яким один рік, обрізають зверху десь на 15-40 сантиметрів. Вони даватимуть плоди.
Після обрізання буде правильним обробити кущі спеціальними знезаражувальними засобами. Коли з'являються молоді паростки, їх рекомендовано викопати, щоб не забирати живлення у центрального куща.
Виривати зайві пагони не варто, бо так можна пошкодити кореневу систему. У такому разі оптимальним варіантом буде обрізати або зрубати їх під корінь.
Коли молоді пагони вилазять із землі, довкола куща уявляємо коло, діаметром до 50 сантиметрів і встромляємо по ньому штик лопати кілька разів. За цією межею, землю можна перекопати.