Мох на грядках або газонах стає частою проблемою. Так стається через надмірну вологість землі. Звісно, це псує урожай. 24 Канал підкаже, як позбутися від моху.

Дивіться також Як вберегти помідори від попелиці: домашні засоби, якими треба обробити рослини

Як позбутися від моху

Мох може бути проблемою для газону, але є кілька способів боротьби з ним.

  • Ручне видалення. Якщо мох покриває лише деякі ділянки газону чи грядки, можна видалити його руками. Для полегшення роботи радять використати граблі. Такий спосіб може бути важким та тривалим процесом, але він є доволі ефективним.
  • Провітрювання грядки. Мох часто з'являється на тому городі або газоні, який не отримує достатньо повітря та води. Провітрювання допоможе покращити циркуляцію води в землі та зменшити кількість моху. Для цього можна використати спеціальний інструмент, щоб зробити маленькі отвори в землі.

Аерація
Аерація / Фото Kievrem

  • Зменшення кислотності ґрунту. Використовуйте вапняк або інші схожі засоби для того, аби зменшити кислотність землі на вашому городі або газоні.
  • Мідний купорос. Треба взяти 500 грамів п'ятивідсоткового розчину мідного купоросу та розвести його в 10 літрах води. Обробляємо ним місці, покриті мохом. Важливо знати, що мідний купорос знищить не лише мох, але й всі насадження.

Мідний купорос
Мідний купорос / Фото Florium

  • Содовий розчин. Для приготування треба змішати соду та сіль в однаковій пропорції один до одного. Заливаємо все окропом та поливаємо отриманою сумішшю зарослі мохом ділянки. Результат буде помітний через кілька днів.

Содовий розчин
Содовий розчин / Фото Good House

  • Використання спеціальних препаратів. Є багато спеціальних препаратів, які призначені для боротьби з мохом на городі або газоні. Вони зазвичай містять залізо, яке знищує мох та живить газон. Препарати можна придбати у зоомагазинах, але варто бути обережним та дотримуватись інструкції.