Черешня гниє через те, що плоди вражає вишнева муха, яка відкладає яйця прямо на гілках. Це маленька комаха 3-5 міліметрів у довжину. Взимку вони живуть у верхньому шарі землі, а коли стає тепліше – селяться на пагонах. Вони відкладають свої личинки у неспілі плоди. Тому черешня гниє. Як з цим боротись – підкаже 24 Канал.

Це цікаво Попелиця загине миттєво: 10 перевірених методів, як позбутись шкідника

Як боротись з черв'яками на черешні

Для тих, хто не любить використовувати хімію у садівництві, найкращим помічником стають народні засоби. Ось кілька найдієвіших з них.

Несподіваним засобом проти черв'яків стане хвойне дерево. Треба взяти гілочку ялинки чи сосни, покласти її у воду та закип'ятити. Обробляти хвоєю дерево треба після дощів 2-3 рази за літо. Комахи не люблять таких різких запахів.

Гілочка ялинки
Гілочка ялинки / Фото Deposit.photos

Полин – дієвий спосіб позбутися шкідників. Треба половину відра свіжої трави залити водою й настоювати хоча б добу. Можна ще додати трохи рідкого мила й можна починати.

Полин
Полин / Фото Agronomist.in

Знадобиться сухий тютюн, а саме – 400 грамів залити гарячою водою та залишити на день. Після кип'ятіння варто процідити речовину та дати їй охолонути. Покращить результат 30-40 грамів тертого господарського мила. Обробляти дерева таким розчином необхідно 2-3 рази в сезон.

Сухий тютюн
Сухий тютюн / Фото Deposit.photos

Господарське мило завжди виручить у такій ситуації. Візьміть 2 ложки тертого господарського мила, 2 ложки олії та 6 літрів води. Зручніше для обробки перелити суміш в розпилювач. Можна повторювати через 5 днів.

Господарське мило
Господарське мило / Фото "Епіцентр"

Профілактично радять посипати дерево попелом тонким шаром. Це зменшить їх появу на черешні.

Попіл
Попіл / Фото "Агро Вік"

Ще один метод, який принесе результат – це розчин часнику. Просто залийте кілька зубчиків кип'ятком, дайте йому настоятися й розпиліть отриманий розчин на дерево черешні. Часник відлякає черв'яків своїм запахом.