Якщо ж не піклуватися про рослини, то вони перестануть розвиватися та загинуть до весни. Зокрема, у зимовий період виникає поширена проблема: сухість, пожовтіння та гниття листя. Про помилки у зимовому догляді за рослинами, розкаже 24 Канал.

Теж цікаво 7 простих порад по догляду за драценою вдома: не нехтуйте ними

Змінюйте місце

Взимку не варто тримати рослини у кімнаті, де мало світла та вологи. Краще перемістити їх туди, куди потрапляє більше сонячних променів. Однак уникайте холоду та протягів. Також не забувайте протирати вікна, щоб бруд не потрапляв на листя та не перешкоджав світлу.

Не поливайте холодною водою

Холодна вода дуже шкодить рослинам, особливо у зимовий період. Адже тоді й так стає прохолодніше не лише надворі, але й у будинку. Перед поливом дайте воді настоятися, щоб вона була кімнатної температури.

Не перезволожуйте

Деякі люди взимку частіше поливають кімнатні рослини, адже повітря стає досить сухим. Однак їх можна легко перезволожити. У такому випадку починає гнити коріння, адже вода застоюється в горщику. Крім того, у зимовий період вазони краще поливати вранці, а не ввечері.

Помилки у зимовому догляді за рослинами Як доглядати за рослинами взимку / Фото Unsplash

Протирайте рослини

У холодну пору року також варто ретельно витирати листя рослини, щоб на ньому не накопичувався пил та бруд. Крім того, слід позбуватися пошкодженого листя, аби воно не заражало здорове.

Не пересаджуйте рослини

Взимку багато квітів перебувають у стані спокою, тому у цей період їх важливо не турбувати. Пересаджувати рослини слід на початку весни або наприкінці лютого, якщо дозволятимуть погодні умови.

Важливі поради по догляду за рослинами

  • Вазони не можна поливати водою з-під крана. Адже вона містить різноманітні шкідливі домішки та хлор. Також не варто використовувати воду з колодязя, яка має багато мінералів. Хороший ріст рослинам забезпечить тала вода.
  • Важливо регулярно підживлювати кімнатні рослини. Однак взимку це потрібно робити рідше. Особливу увагу підгодовуванню слід приділяти у період цвітіння. Зокрема, рослинам необхідний азот, фосфор, калій, магній та залізо.
  • Зауважте, що не всі вазони витримують холодні температури. Для зимового періоду підходять такі рослини: фіалка, самшит, конвалія, клівія та чемерник.