Назвати дитину Віталієм – чудова ідея, бо ім'я усі знають та добре розуміють. Воно має цікаве значення. А звідки походить ім'я Віталій, коли Дні ангела та який характер у цих чоловіків – розкаже 24 Канал.

Пізнавально Будете здивовані: як називали дітей у королівській родині за останні 200 років

Значення та походження імені

Віталій належить до давніх чоловічих імен римського походження. На українську воно перекладається як "життєвий", "життєздатний", "той, що дає життя".

Спочатку воно не було ім'ям. У Давньому Римі існував рід з прізвищем Vitalianus, який має значення "той, що належать Віталію". До речі, не менш поширеною є жіноча форма – Віталіна.

Коли Дні ангела

Чоловіки, на ім'я Віталій відзначають свої іменини кілька разів у рік: 7 лютого, 5 травня, 11 травня, 5 серпня.

Святими з таким ім'ям були визначні постаті:

  • Віталій Римлянин був одним із семи синів мучениці Феліцати. Усією сім'єю вони вірили в Ісуса Христа, через що були закатовані та страчені.


Віталій Римлянин / Фото Tureligious.com

  • Віталій Олександрійський прославився тим, що навертав до віри блудниць через молитви Богу. Він віддавав їм більшу частину зароблених коштів, щоб вони торгували своїм тілом. У результаті – декотрі з них пішли в монастир, а деякі – змінили свій спосіб життя.


Віталій Олександрійський / Фото Mefodiy.org

  • Віталій Керкирський жив ще в I столітті та був мучеником у ранньому християнстві. Тоді вірян жахливо мучили та вбивали. І така ж доля чекала Віталія – його спалили живцем.

Характер імені

З дитинства Віталій – слухняний, чемний, виконує всі домашні завдання. Дуже прив'язаний до батьків та любить їм допомагати. Тож у нього – доволі м'який характер, який часто сприймають за слабкість.

Насправді за цим стоїть доброта та людяність, яку він часто проявляє у комунікації з іншими людьми. А ще Віталій може бути дуже веселим і життєрадісним, хоча до себе підпускає не всіх. У його оточенні є кілька вірних друзів, яких він цінує та йому цього достатньо.

Віталій може досягти успіху в житті, але йому стає на заваді лінь. Найкраще працює лише тоді, коли має настрій та натхнення. У інших випадках – працездатність знижується. Щодо діяльності, йому підходить спорт, малювання або гуманітарні науки.