Жіноча краса протягом всього існування людства надихає на подвиги і досягнення. Споконвіку Україна славилася красою своїх жінок. Легендарні історичні особистості втрачали голови від краси, мудрості та душевності великих українських жінок.

У 1991 році, після здобуття незалежності, Україна стала самостійним членом федерацій, які проводять офіційні конкурси краси. Таких федерацій три: "Міс Світ", "Міс Всесвіт" і "Міс Європа".

Читайте також: Переможниця конкурсу Міс Україна 2018 Вероніка Дідусенко: біографія та фото красуні

За ці роки переможниці конкурсу "Міс Україна" завоювали не один титул на світових подіумах. Українки змогли правильно піднести свою елегантність, вишуканість і красу. Тим самим довівши і показавши українську неповторність.

Журналісти LifeStyle 24 вирішили пригадати, які українські красуні перемагали на престижному конкурсу та красувались перед камерами з коштовною короною.

Ольга Овчаренко

Першою "Міс Україна" стала Ольга Овчаренко. Саме вона вперше представляла державу на конкурсі краси після проголошення незалежності в 1991 році. Красуня емігрувала до США, де заснувала компанію, що займається дизайном та архітектурою.


Міс Україна 1991

Оксана Сабо

Красуня з Кіровоградщини виборола титул "Міс Україна 1992". Оксана Сабо вийшла заміж за бізнесмена та переїхала жити спершу до Франції, а згодом до США.


"Міс Україна 1992"

Ірина Барабаш-Чорномаз

Харків'янка Ірина Барабаш-Чорномаз виборола престижний титул "Міс Україна" у 1993 році. Красуня продовжила модельну кар'єру та у 2008 році стала переможницею конкурсу "Міс Глоб". Наразі зірка проживає у Харкові та виховує 2 дітей.


"Міс Україна 1993"

Читайте також: Переможниця Міс Україна-2018 Вероніка Дідусенко: що публікує в Instagram красуня

Терезія Лазаренко

Красуня з Ужгорода стала переможцем конкурсу в 1994 році. Після отримання титулу "Міс Україна" Терезія Лазаренко вийшла заміж, відтак не поїхала на "Міс Європа". Україну на міжнародному рівні представляла Перша віце-міс.


"Міс Україна 1994"

Влада Литовченко

Найвідомішою красунею, яка завойовувала титул "Міс Україна 1995", стала модель Влада Литовченко. До конкурсу зірка закінчила модельну школу, відтак впевнено дефілювала на конкурсі. Після перемоги у шоу "Міс Україна" Влада Литовченко знімалась у кліпах, була членом експертного журі в багатьох конкурсах та заснувала своє модельне агентство "Карін".

/
"Міс Україна 1995"

Наталя Швачко

Наступний титул завоювала Наталя Швачко. після участі в престижному конкурсі дівчина вийшла заміж за американського бізнесмена та переїхала до США.


"Міс Україна 1996"

Читайте також: Міс Україна 2018: фото та відео яскравого фіналу

Ксенія Кузьменко

Красуня з Харкова Ксенія Кузьменко завоювала титул "Міс Україна 1997". Зірка продовжила модельну кар'єру, відтак активно брала участь у показах моди. Ксенія Кузьменко вийшла заміж за скандального депутата Олександра Онищенка. Після розлучення з олігархом модель ще раз вийшла заміж.


"Міс Україна 1997"

Олена Спіріна

У 1998 році перемогу на "Міс Україна" вкотре здобула харків'янка. Олена Спіріна вирішила не продовжувати кар'єру моделі та створила свою сім'ю в Росії. Наразі зірка проживає у Москві.


"Міс Україна 1998"

Ольга Савінська

Красуня з Харкова Ольга Савінська стала "Міс Україна 1999". Дівчина й досі виходить на подіум та працює моделлю в Києві.


"Міс Україна 1999"

Читайте також: Міс Україна 2018: імена усіх фіналісток

Юлія Ліньова

Красуня із Запоріжжя Юлія Ліньова вперше стала "Міс Україна" у 2000 році. Дівчина вирішила не займатись модельною кар'єрою.

Я ніколи не пов'язувала і не пов'язуватиму своє життя з модельним бізнесом, – заявила Юлія Ліньова.


"Міс Україна 2000"

Олександра Ніколаєнко

Олександра Ніколаєнко зуміла виграти для України кілька міжнародних титулів, зокрема, модель увійшла до десятки найкрасивіших дівчат "Міс Світу-2001". У 2004 році зірка виборола титул "Міс Україна Всесвіт" та вдруге представила державу на конкурсі краси. Окрім модельної кар'єри, Олександра Ніколаєнко стала відомою телеведучою.


"Міс Україна 2001"

Олена Стогній

Наступною "Міс Україна" стала Олена Стогній. Однак на міжнародному рівні модель не змогла представляти країну, адже на той час їй було 25 років, що, за правилами конкурсу, перевищує встановлену позначку.


"Міс Україна 2002"

Ілона Яковлева

21-річна харків'янка Ілона Яковлева представляла Україну на конкурсі Міс Світу-2003, що проходив в Китаї. Титул світової красуні тоді дістався 19-річній ірландці Розанне Девідсон. Друге місце дісталося дівчині з Канади, третє – китаянці.


"Міс Україна 2003"

А от Яковлєва в двадцятку фіналісток не ввійшла. Наразі дівчина проживає у Москві. Її обличчя можна знайти на обкладинках чоловічих журналів.

Леся Матвєєва

Киянка Леся Матвєєва представила Україну на конкурсі Міс Світу-2004 в Китаї, де увійшла до ТОП-10 конкурсу купальників.


"Міс Україна 2004"

Згодом красуня вийшла заміж за київського бізнесмена Лева Пархаладзе.

Юлія Пінчук

Красуня Юлія Пінчук з Волинської області стала "Міс Україна" у 2005 році. Дівчина працює моделлю у Києві та виходить на подіуми в речах українських дизайнерів.


"Міс Україна 2005"

Ольга Шилованова

Ольга Шилованова з Харкова стала "Міс Україна 2006", після чого вирушила до Польщі представляти державу на конкурсі краси. Дівчина встигла стати "Королевою Харкова" та успішною моделлю.


"Міс Україна 2006"

Ліка Роман

Красуня з Ужгорода Ліка Роман завоювала титул "Міс Україна 2007". Дівчина навчалась в Ужгородській філії Київського славістичного університету за спеціальністю "країнознавство". Ліка Роман бере активну участь у соціальних заходах.


"Міс Україна 2007"

Ірина Журавська

Після перемоги на Міс Україна 2008 Журавська представляла Україну на конкурсі Міс Світу 2008.


"Міс Україна 2008"

І на конкурсі Міс Світу дівчина увійшла до ТОП-15 красунь зі всього світу. Згодом Ірина посіла перше місце у конкурсі The Sexiest Woman Alive 2008, ставши найсексуальнішою дівчиною планети.

Євгенія Тульчевська

Красуня із Дніпропетровська перемогла на конкурсі Міс Україна 2009, що дозволило їй представити Україну на конкурсі Міс Світу 2009, який проходив у Південній Африці.


"Міс Україна 2009"

На момент участі у престижному конкурсі дівчина навчалася в Національному гірничому університеті. Але до двадцятки красунь вона не увійшла.

Катерина Захаренко

Одеситка представляла Україну на конкурсі Міс Світу 2010 в Китаї. Щоправда, дівчині так і не вдалось потрапити до першої двадцятки учасниць.


"Міс Україна 2010"

Ярослава Куряча

На конкурсі Міс Світу 2011 красуня із Вінниці увійшла до 15 найкрасивіших учасниць конкурсу.


"Міс Україна 2011"

Каріна Жиронкіна

Харків'янка представляла Україну на конкурсі Міс Світу, що проходив в Ордосі (Китай). Щоправда, до першої двадцятки дівчина не потрапила.


"Міс Україна 2012"

Анна Заячківська

Українська модель представляла Україну на конкурсі краси Міс Світу 2013 в Індонезії. Красуня із Івано-Франківська увійшла до Топ-15 учасниць конкурсу.


"Міс Україна 2013"

Окрім того, вона зайняла з 3 місце у конкурсі талантів з авторською піснею Moment of glory, почесні місця у Top-10 beach fashion та у 10 top models of World.


"Міс Україна 2013"

Під час Революції Гідності красуня приїхала до Києва. Там вона спочатку допомагала волонтерам, розливала чай та готувала бутерброди. Згодом приєдналася до медиків-волонтерів. Після закінчення кривавих подій Заячківська намалювала ікону "Небесна захисниця".

Андріана Хасаншин

19-річна студентка зі Львова представляла Україну на конкурсі Міс Світу в Британії. Дівчина вразила на конкурсі незвичайним образом – "Ангел миру". Але до фіналу красуня так і не потрапила.


"Міс Україна 2014"

Христина Столока

18-річна студентка Національного університету харчових технологій Христина Столока не змогла пройти до двадцятки найкрасивіших дівчат планети.

"Міс Україна 2015"

Олександра Кучеренко

Найкрасивіша українка 2016 року – 19-річна Олександар Кучеренко – змагалася за головну корону Міс Світу. Однак здобути перемогу їй все ж не вдалось.


"Міс Україна 2016"

Поліна Ткач

"Завжди намагалася бути різносторонньою людиною, тому займалася тривалий час спортивно-бальними танцями, живописом, відвідувала тренінги, захоплювалася катанням на лижах і багато іншого. Деякий час мені було цікаво займатися фотографією, але зараз віддаю перевагу бути в кадрі", – розповіла про себе переможниця "Міс Україна 2017" Поліна Ткач.


"Міс Україна 2017"

Вероніка Дідусенко

23-річна киянка Вероніка Дідусенко виборола титул "Міс Україна 2018". За фахом красуня математик, однак полюбляє вивчати іноземні мови. Дівчина представлятиме країну на Міс Світу в Китаї.


"Міс Україна 2018"